رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

۵ راه برای مقابله با برنامه‌های مخرب تلفن همراه

۱۳۹۰-۰۸-۰۹ ۱۴:۰۵
تنظیم اندازه قلم

پ

۵ راه برای مقابله با برنامه‌های مخرب تلفن همراه

یك بدافزار جدید در Android  به ما یاد آوری می كند تهدیدات تلفن های همراه در حال رشد هستند. پیگیری این پنج نكته ی امنیتی ساده برای محافظت تلفن های هوشمند و تلفن های همراه از برنامه های مخرب مفید هستند. برنامه های مخرب  Android به دنبال دسترسی كامل به تلفن هستند.
یك برنامه  بدافزار جدید ساخته شده است كه دستگاه های  Android  را هدف قرار داده است و این بسیار وحشت انگیز است.
این برنامه  مكالمه ی تلفنی كاربران را ضبط می كند و آن ها را از راه دور بر روی سرور بارگزاری می كند.
برنامه های مخرب تلفن های هوشمند به طور هفتگی و گاهی اوقات روزانه پدیدار می شوند. هر چند كه  بسیاری از كاربران هنوز تهدیدات بدافزارهای سیستم های شخصی را جدی می گیرند ولی به طور فزاینده ای باید در مورد برنامه های مخرب تلفن های همراه نگران بود.
یک نکته جدی که وجود دارد این است که كلاهبرداران اینترنتی متوجه این موضوع شده اند كه تلفن های همراه برخلاف رایانه های شخصی امنیت خوبی ندارند. بنابراین در استفاده از این وسیله باید بسیار دقت کرد.
علاوه بر برنامه های مخرب راه های دیگری وجود دارد كه دستگاه های تلفن های همراه می توانند امنیت اطلاعات خود را در معرض خطر قرار دهند. "كاربران تلفن های هوشمند حقیقتا باید نگران باشند و یا حداقل طرز فكر امنیتی آگاهانه ای برای زمانی كه تلفن های همراهشان به بدافزار آلوده شد داشته باشند. یك نگرانی بزرگتر از برنامه های مخرب پیش روی كاربران تلفن های همراه است  آن هم به سرقت بردن دستگاه تلفن است."
درست مانند تلفنی كه با برنامه های مخرب آلوده شده باشد اگر تلفنی گم شد سارق یا شخص یابنده  می تواند به تماس های شخصی، پست های الكترونیكی ... و همچنین حساب های شبكه ی اجتماعی و منابع بانكی  دسترسی پیدا كند.
خوشبختانه برخی از گام های ساده ای هستند كه هر كس می تواند برای محافظت تلفنش از بدافزارهای در حال رشد و تهدیدات مداوم دستگاه های نا امن از آنها استفاده كند. در اینجا شما با ۵ راه آسان برای ایمن سازی دستگاهتان آشنا می شوید:
۱- قفل كردن  گوشی تلفنتان
گام اول قرار دادن یك رمز بر روی  گوشی های تلفن است.  در واقع تنها گام برای زمانی است كه گوشی تلفن به سرقت برده می شود.
۲- فقط از برنامه های شناخته شده استفاده كنید.
مهمترین عامل امنیتی كه كاربران Android باید به آن توجه داشته باشند:" کاربران Android می توانند برنامه ها را از سایت های دیگر دانلود کنند در حالی که کاربران iPhone  تنها از برنامه های سایت خودشان می تواند دانلود کنند. پس از اهمیت ویژه ای برخوردار است كه دانلود برنامه ها از منابعی  شناخته  شده باشد كه  امنیت خوبی  داشته باشند.
" برای نصب یا دانلود برنامه ها تنها از نرم افزارهایی استفاده كنید كه به خوبی شناخته شده باشند و قانونی باشند."
دستگاه Android را برای جلوگیری از بارگزاری برنامه هایی غیر از برنامه های منبع خود Android تنظیم كنید.
۳- هر برنامه ای را كه دانلود می كنید به دقت بررسی كنید.
صرف نظر از اینکه برنامه رایگان است  یا  هزینه ی آن پرداخت شده است  هر دانلود یک تهدید بالقوه برای امنیت گوشی هایتان است. قبل از دانلود هر برنامه در دستگاهتان در لیست بازار آن را به دقت مورد بررسی قرار دهید.
بررسی مزایای فناوری اتوماسیون
"به نام تولید كننده ی برنامه توجه كنید." برنامه ای ممكن است قانونی به نظر بیاید  اما با نام  تولید كننده ی دیگری باشد دور چنین برنامه هایی را خط قرمز بكشید.
رتبه ی برنامه ها  را برای  اندازه گیری خوب بودن آنها چك كنید. اگر نرم افزاری به مدت شش ماه در دسترس بوده و اخیراً هم  در دسترس  است پس آن نرم افزار امن است.
اگر نرم افزاری بخواهد  از شما اطلاعاتی را بگیرد و به منابع تلفن شما دسترسی  داشته باشد از دانلود كردن آن انصراف دهید.
۴- مراقب نامه های الكترونیكی و متون غیر عادی باشید.
تلفن های هوشمند مانند رایانه های شخصی به طور روز افزون طیف وسیعی از تهدیدات نرم افزارهای مخرب را دارد. کاربران گوشی های هوشمند باید مانند کاربران رایانه های شخصی  در برابر کلاهبرداری های  فیشینگ محتاط باشند  و در برابر باز کردن هر لینک از منابع نامشخص یا مشکوک مقاومت كنند.
۵- استفاده از نرم افزار امنیتی تلفن های همراه
تهدیدات توسط نرم افزارهای مخرب  تلفن همراه در حال افزایش است. چندین برنامه ی امنیتی جامع در بازار Android وجود دارد كه به شناسایی و محافظت در برابر برنامه های مخرب تلفن های همراه كمك می كند.
"شركت ها باید در نظر داشته باشند راه حل مدیریت تلفن همراه را برای اطمینان دادن به تمام دستگاه هایی كه به شبكه متصل می شوند را طراحی كنند."

منبع خبر : informationweek

کلمات کلیدی :
کلمات کلیدی

افزودن دیدگاه جدید