رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۰۷:۱۵
تنظیم اندازه قلم

پ

۱۲:۵۲

​ارتباط آنلاین پلیس سایبری ایران با ۱۳۲ کشور

رئیس پلیس فتا كشور با اشاره به اینكه امروز پلیس سایبری ایران با ۱۳۲ کشور به صورت آنلاین در ارتباط است، اظهار داشت: در این خصوص اشتراک‌گذاری جرم و مجرم یکی از این هماهنگی‌ها در عرصه بین‌المللی است. 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: رئیس پلیس فتا کشور با اشاره به اینکه امروز پلیس سایبری ایران با ۱۳۲ کشور به صورت آنلاین در ارتباط است ، اظهار داشت :در این خصوص اشتراک‌گذاری جرم و مجرم یکی از این هماهنگی‌ها در عرصه بین‌المللی است. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس ، سردار " کمال هادیانفر " رییس پلیس فتا ناجا به تشریح برخی سوالات در خصوص شبکه های اجتماعی موجود در فضای مجازی و جرایم بوقوع پیوسته در این فضا ، ارتباط پلیس سایبری ایران با پلیس سایر کشورها و ... به شرح ذیل پرداخت : 
نظر پلیس فتا راجع به شبکه‌های اجتماعی موجود در فضای مجازی چیست؟ 

اساس شبکه‌های اجتماعی به نظریه علمی شش درجه جدائی استنلی میلگرام بر می‌گردد و کاربرد اصلی آنها تسهیل ارتباطات و تعاملات بین افراد است. این شبکه‌ها یکی از مظاهر وب ۲ و نمونه‌ای موفق از سایت‌های کاربر محور هستند که منجر به گسترش خارق‌العاده و غیرقابل تصور ارتباطات بین اشخاص در دنیای امروز شده‌اند. اما واقعیت این است که این ابزار مفید نیز با توجه به گستردگی بسیار زیاد در ایجاد ارتباط بین افراد، همزمان با مزایای مختلف خود متاسفانه فرصت‌هایی سوئی را نیز در اختیار سودجویان، کلاهبرداران و مجرمان سایبری قرار داده است و حتی برخی از شبکه‌های اجتماعی خواسته یا ناخواسته بستری مناسب برای ارتکاب جرم ایجاد کرده‌اند. 

هتک حیثیت؛ دومین جرم سایبری دارای شاکی خصوصی 
بنابراین جرایم بسیاری در حوزه شبکه‌های اجتماعی علیه جوانان و نوجوانان و به طور کلی هموطنان رخ می‌دهد که حتی گاهی پس از انجام جرم نیز از آن آگاه نیستند. سرقت هویت و دسترسی غیرمجاز به اطلاعات خصوصی افراد و تجاوز به حریم خصوصی که این دسته جرائم هستند. به عنوان مثال هتک حیثیت که به عنوان دومین جرم سایبری دارای شاکی خصوصی، حجم زیادی از شکایت‌های مردمی و پرونده‌ها را به خود اختصاص داده است، در فضای سایبر رایج شده و بستر عمده ارتکاب این جرم نیز برخی از شبکه‌های اجتماعی می باشد . 

پلیس با توجه به رویکرد مردمی خود و دیدگاه پیشگیرانه نسبت به تهدیدات و آسیب‌ها وظیفه خود می‌داند که ضمن اطلاع‌رسانی و هشداردهی در خصوص تهدیدات پیش روی مردم عزیز، اقدام به مقابله و برخورد با مجرمان این فضا و جلوگیری از بروز آسیب کند. لذا هموطنان عزیز باید قبل از هر چیز، ضمن کسب دانش و آگاهی لازم نسبت به تاثیرات و نکات مثبت و منفی این فضا و نحوه استفاده و حفظ امنیت خود و اطرافیان آشنائی لازم را کسب کند. بویژه در خصوص حضور فرزندان خود در این گونه محیط‌ها دقت داشته و در فضای مجازی نیز همانند فضای حقیقی در کنارشان بوده و آنان را همراهی کنند تا احتمال آسیب به حداقل برسد. 

تحریف هویت توسط برخی کاربران برای ورود به شبکه‌های اجتماعی خاص 
همچنین دقت کنند که تعداد زیادی از شبکه‌های اجتماعی با توجه به مبانی علمی در مقررات داخلی خود، دارای شرط سنی برای ورود بوده و کودکان و حتی نوجوانان نباید به آنها وارد شوند. بطور مثال برخی از این شبکه‌ها اجازه ثبت نام و ورود مستقل افراد با سن کمتر از ۱۳ سال را فارغ از ملیت و حتی در صورت رضایت والدین را نمی‌دهند که این خود نشانه تهدیدات و آسیب‌های متصور برای کودکان و نوجوانان در این فضاست. ولی متاسفانه بعضی کاربران با تحریف هویت و مشخصات خود ثبت‌نام می‌کنند و کلا وارد محیطی می‌شوند که مناسب آنها نیست. 

امروز هیچ نظارتی و کنترلی از سوی شرکت فیس‌بوک و سایر شبکه‌های اجتماعی اعمال نمی‌شود، زیرا همه آنها به دنبال افزایش و جذب کاربر بیشتری هستند گویا در مسابقه‌‌ای با یکدیگر در رنکینگ غیرواقعی هستند و سلامت روانی، اخلاقی و امنیت کاربران برای آنها زیاد مهم نیست؛ نظرشان این است که هر کی با هر ذائقه‌ فقط بیاید و این خوب نیست در حالی که امنیت و سلامت کاربران باید از هر چیز مهم‌تر باشد. که متاسفانه اینطوری نیست.لذا ما توصیه نمی‌کنیم از این فضا استفاده بشود، در حال حاضر شبکه‌های اجتماعی خوبی در کشور تولید شده است با محتوای خوب و ارزشی، توصیه می‌کنیم از شبکه‌های جایگزین استفاده کنند. 

برنامه‌های پلیس فتا در تعامل با وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم چیست؟ 
عمده وظیفه پلیس فتا حتی قبل از برخورد و جمع‌آوری آثار و عوامل جرم در فضای سایبر، آگاهی بخشیدن به اقشار جامعه و پیشگیری از وقوع جرم است. اعتقاد داریم چنانچه سطح آگاهی عمومی در نحوه استفاده از فضای مجاز ارتقاء یابد، نرخ وقوع جرم کاهش خواهد یافته و سطح آسیب‌پذیری عمومی کاهش می‌یابد. به این منظور پلیس فتا یکی از جوامع هدف خود را دانش‌آموزان عزیز تعریف کرده است. 

یکی از جوامع پراهمیت وزارت آموزش و پرورش است و نباید از نقش این عزیزان در توسعه فرهنگ‌ سازی عمومی غافل شد. امیدواریم بتوانیم گام‌های موثر در جهت تامین امنیت کاربران برداریم و در کنترل و کاهش جرایم در فضای مجازی کشور موفق باشیم. این مهم فقط با همکاری و همدلی در آحاد جامعه بخصوص جوانان و نوجوانان که در حال حاضر بیش از سایر کاربران، فضای مجازی را به خود اختصاص داده‌اند، امکان‌پذیر خواهد بود. 

پلیس فتا تا چه اندازه در حفاظت از فضای مجازی کشور در برابر حملات سایبری مانند موضوع حملات به وزارت نفت دفاع می‌کند؟ 
ضرورت و اهمیت صیانت از فضای سایبری کشور در برابر انواع تهدیدات و تهاجمات سایبری بر هیچ‌ کسی پوشیده نیست و دفاع بر همگان واجب است. فضای سایبر بخاطر ویژگی خود که وابستگی به زمان و مکان ندارد و به محض رؤیت حملات سایبری باید اقدامات بازدارندگی را اجرا کرد. همانطور که مطلع هستید در چشم‌انداز بیست‌ساله، ایران کشوری است امن، مستقل و مقتدر با سازمان دفاعی مبتنی بر بازدارندگی همه‌جانبه و ... 

پلیس فتا تا چه اندازه نسبت به برخی رفتارها در فضای مجازی با دید اغماض می‌نگرد؟ 
با توجه به وظیفه قانونی پلیس در صورت بروز و مشاهده جرائم عمومی توسط پلیس فتا در فضای مجازی یا گزارش و طرح شکایت رسمی در ارتباط با جرم و یا اعلام از طرف مجاری قانونی اقدام به تشکیل پرونده و پیگیرد قضائی موضوع مجرمانه خواهد کرد و اغماضی در کار نیست. اما باید توجه داشت که گستردگی فضای سایبر و حجم جرایم فزاینده در آن که بخش عمده آن نیز از خارج از کشور و در مکان‌هایی صورت می‌گیرد که لزوما در آنجا مجرمانه تلقی نمی‌شود، موجب می‌شود که امکان رسیدگی به بخش‌هایی از این جرائم فراهم شود. 

ارتباط پلیس سایبری ایران در اشتراک‌گذاری جرم و مجرم با پلیس سایر کشورها چگونه است ؟ 
در این بین باید به محدودیت‌های امکانات پلیس نسبت به حجم گسترده این جرائم و نبود قوانین مناسب بین‌المللی نیز توجه کنیم. که البته عرض کردم بیشتر این جرایم در بستر شبکه‌های اجتماعی خارجی متاسفانه شکل می‌گیرد. بطور مثال سایتی با محتوای مبتذل و ضدارزشهای دینی ما که در کشوری اروپائی ایجاد شده است توسط مراجع قضائی ایرانی قابل پیگرد نیست و باید از طریق کشور مربوطه تقاضای رسیدگی شود که این موضوع مشکلاتی را با توجه به تفاوت قوانین کشورها به همراه خواهد داشت. البته ارتباطات بین‌المللی روز به روز بهتر می‌شود؛ امروز با ۱۳۲ کشور به صورت آنلاین در ارتباط هستیم ؛ اشتراک‌گذاری جرم و مجرم یکی از این هماهنگی‌ها در عرصه بین‌المللی است. 

چه تعداد از افراد جامعه روزانه از فضای مجازی استفاده می‌کنند؟ 
برابر گزارش مرکز مدیریت توسعه ملی اینترنت در سال ۱۳۹۱ بیش از ۶۱ درصد جمعیت کشور یعنی بیش از ۴۵ میلیون نفر از اینترنت استفاده می‌کنند. این در حالی است که در سال قبل از آن درصد استفاده‌کنندگان ۴۳ درصد یعنی حدود ۳۲ میلیون نفر بوده است. 
از این نظر ایران در بین کشورهای خاورمیانه رتبه اول است. اینکه مردم کشو به فضای مجازی علاقه‌مند هستند خیلی خوب است چون این فضا گذشته از تهدیدات پیش رو سرشار از فرصت است ولی به نظر می‌رسد که کاربران عزیز باید بطور شتابزده و بدون آموزش وارد این فضا نشوند چون آسیب‌ها و تهدیدات آن بر روی کاربران نابلد بیش از فرصت‌های آن است و این دسته از کاربران معمولا در تیررس مجرمان هستند. 

توصیه‌های امنیتی شما به خانواده‌ها و کاربران مجازی تا چه اندازه است؟ 
پلیس فتا با رویکرد اجتماعی و به عنوانی بخشی از پلیس جامعه محور راه‌اندازی شده و فعالیت کرده است. تلاش همه ما به عنوان خدمتگذاران مردم در فضای سایبر تامین محیطی امن و قابل اعتماد برای انجام فعالیت‌های سالم برای همه هموطنان و خانواده‌های محترم است. در این بین آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی و همچنین ارائه هشدارهای لازم در هنگام بروز خطرات جدید و یا روش مقابله با شگردهای مجرمانه جدید به کاربران فضای مجازی به منظور پیشگیری از گرفتار شدن آنان و خانواده‌ها و فرزندانشان در جرائم سایبری اهمیت زیادی دارد. 

اعلام آخرین شگرد مجرمان و ارتباط دوسویه با جامعه در cyberpolice.ir 
بنابراین این پلیس با توجه به مخاطبان خاص خود که می‌توان گفت همگی در اینترنت حضور دارند بصورت مستمر اقدام به اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی عمومی و اختصاصی موضوعی و مخاطب محور از طریق تولید انیمیشن‌های آموزشی، حضور در نمایشگاه‌های معتبر داخلی مانند رسانه دیجیتال، رسانه‌ها و مطبوعات و خبرگزاری‌های آنلاین و سایت‌های مختلف خبری و سایت پلیس فتا انجام شده که با یک جستجوی ساده یا ورود به سایت پلیس فتا هموطنان می‌توانند از آنها بهره‌برداری کنند. آدرس سایت پلیس فتا cyberpolice.irاست که استدعای ما از مردم این است که حتما به هشدارهای فتا و از آخرین اخبار و شیوه‌های مجرمانه داخلی و بین‌المللی توجه کنند البته سایت ما، یک سایت دو طرفه است که کاربران و مردم عزیزمان می‌توانند نظرات، اخبار و اطلاعات پیرامون جرم را به ما اطلاع بدهند. 
وجود پلیس فتا را تا چه اندازه برای کشور مفید و لازم می‌دانید؟ 
پلیس فتا بر اساس سند افتا دولت، نیاز جامعه، رشد قارچ‌گونه جرایم سایبری و توسه پلیس در عرصه داخلی و بین‌المللی تشکیل شد. تغییر شکل زندگی مردم و دو جهانی شدن جوامع از ضروریات تشکیل پلیس سایبری است. پلیس فتا به عنوان ضابط قضائی در فضای مجازی و با وجود مدت نسبتا کوتاه فعالیت خود بی‌تردید نقش موثری در کنترل جرائم این فضا و ایجاد امنیت نسبی برای هموطنان داشته است. 

مجرمان در فضای سایبری احساس ناامنی می کنند 
رسیدگی به هزاران پرونده سرقت و کلاهبرداری و هتک حیثیت و ... با شکایات مردمی و احقاق حقوق آنان در این فضا و همچنین پیشگیری و مقابله موثر با جرائم سایبری موجب شده که مجرمان احساس ناامنی کنند. این پلیس توانسته نشان دهد حتی در مقایسه با سایر کشورها بعنوان نمونه‌ای از پلیس سایبری موفق، مطرح شود. تا جائی که کشورهای غربی طی اقدامی منفعلانه به تحریم این پلیس برای جلوگیری از پیشرفت و موفقیت آن پرداختند که همین اقدام آنان حکایت از اهمیت و لزوم حضور پلیس فتا برای کشور و مردم دارد. 
امروز همه کشورها این را می‌دانند که عقب‌ماندگی پلیس‌ها در عرصه مبارزه با جرایم سایبری بیشترین خطر را برای سایبر کشورها دارد. در حوزه مبارزه با جرایم سایبر توسعه و پیشرفت همه کشورها معنا دارد و دنیا را قادر به پیشگیری و مقابله با جرایم می‌کند. به همین دلیل است که عملیات‌های بین‌المللی مانند پانگه‌آ ۱ تا ۴ در دنیا با حضور پلیس‌های سایبری انجام می‌شود چون جرم در فضای سایبر گذشته از عدم وابستگی به زمان و مکان کاملا سیال و دارای هویت پنهان است. 
در دنیا و منطقه خارومیانه چه کشورهایی پلیس تخصصی مانند فتا دارند؟ آیا در دنیا به این پلیس احساس نیاز می‌شود؟ 
بعد از کنوانسیون بوداپست در سال ۲۰۰۱ تقریبا اکثر کشورها بخصوص کشورهای توسعه یافته اقدام به ایجاد پلیس سایبری کرده‌اند که بعضی از آنها امروز تبدیل به الگوهای مناسب و موفق شده‌اند. تقریبا ما کشوری را نمی‌شناسیم که پلیس یا واحد مبارزه با جرایم سایبری نداشته باشد زیرا اهمیت این واحد بر هیچ کس پوشیده نیست و اگر کشور حتی نیمه نگاهی به توسعه و واقعیت‌های فضای مجازی داشته باشد به این نکته پی خواهد برد که جوامع تمایل زیادی به ورود به این فضا دارند و فقط در کنار این توسعه و رشد کاربران نیاز مبرم به پلیس این فضا می‌باشند. 
همکاری پلیس سایبری ایران با دیگر کشورها در چه زمینه‌هایی و چگونه است؟ 
برخی کشورهای منطقه رسما از فرماندهی محترم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران خواسته‌اند که برای راه‌اندازی پلیس سایبری آنها اقدام کنیم که در حال مذاکره و انجام اقدامات و هماهنگی‌های اساسی هستیم. 
اخیرا در ایرن یک نشست و یک کارگاه توسعه و تقویت همکاری‌های بین‌المللی برای مبارزه با جرایم سایبر برای کشورهای منطقه با مشارکت سازمان UNODC و سازمان اینترپل جهانی برگزار شد و نمایندگان همه کشورهای منطقه شرکت کننده در این نشست و کارگاه که با حضور بیش از نمایندگان ۱۴ کشور برگزار شد، از پلیس سایبر ایران درخواست توسعه و تقویت همکاری‌ها و اجرای آموزش‌های تخصصی برای پلیس آنها، انتقال دانش، تجربیات و تبادل اطلاعات و... را کردند و جزو مصوبات نشست مذکور در سند UNODC قرار گرفت. 
نقش ارشادی و بازدارنده پلیس فتا به فضای سایبری چگونه است؟ 
وجود پلیس در جامعه هم پیش رویدادی است هم پس رویدادی؛ به نحوی که صرف احساس این موضوع که در فضای مجازی پلیس تخصصی به نام پلیس فتا وجود دارد باعث می‌شود هزینه ارتکاب جرم برای مجرمین بیشتر شود و عملا جذابیت و تمایل ارتکاب جرم و انگیزه ارتکاب جرم پایین بیاید. 
همچنین پس از وقوع جرایم نیز پلیس تخصصی فتا در نقش ضابط در کشف و پی‌جویی جرایم سایبری نقش اساسی را ایفا می‌کند. در فرآیند مجازات مجرمان که نقش پیگیری اجتماعی و هم نقش پیشگیری وضعی برای مجرمین دارد، پی‌جویی جرایم سایبری که امری بسیار پیچیده است به عهده پلیس فتا است. در جایی که مجرم بداند در صورت ارتکاب جرم حتما دستگیر خواهد شد تا در صدد ارتکاب جرم برنیاید. 
آیا پلیس فتا با شکایات شاکی خصوصی وارد عمل می‌شود یا در فضای سایبری هم جرایم مشهود وجود دارد؟ 
برای شروع فرآیند پی‌جویی جرایم با توجه به ماهیت جرایم، یا بایست شاکی خصوصی متضرر از جرم اعلام شکایت کند یا مدعی‌العموم ارجاع موضوع کند یا جرم دارای ماهیت مشهود باشد تا ضابط بتوان فرآیند پی‌جویی جرایم را شروع کند. این امر در خصوص جرایم سایبری صادق است. لذا پلیس فتا نیز براساس قانون و مقررات یاد شده اقدام به رسیدگی می‌کند با این تفاوت که تعاریف ارائه شده در خصوص جرم مشهود موضوع قانون آئین‌ دادرسی کیفری با جرایم سایبری همپوشانی کامل ندارد. ضرورت دارد لوایحی تصویب شود تا خلاءهای موجود آن را پوشش بدهد تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به این جرایم رسیدگی و خسارات حداقلی به بزه‌دیده یا بزه‌دیدگان وارد شود.

 
تعریف قانونی جرایم سایبری چیست؟ 
جرم رایانه‌ای در قانون تعریف نشده است و هر کسی یک تعریفی ارایه کرده است. در زیر هم از دید نهادها و سازمان‌ها اعم از داخلی و بین‌المللی و هم از نگاه اندیشمندان و حقوقدانان به برخی از تعاریف مربوط به جرم رایانه‌ای اشاره می‌کنیم: 
البته تعاریفی از بخش نهاد و کشورهای بین‌المللی وجود دارد برای مثال: 
- هر عمل غیرقانونی، غیر اخلاقی یا غیر مجاز نسبت به پردازش خودکار و یا انتقال داده‌ها. (تعریف سازمان همکاری و توسعه اقتصادی) 
- هر فعل مثبت غیرقانونی که رایانه، ابزار یا موضوع جرم است. (کمیته اروپایی مسائل جنایی در شورای اروپا) 
- جرم رایانه‌ای عبارت است از هرگونه تخلف از قانون کیفری که دانش فناوری رایانه‌ای را در ارتکاب، تحقیق و پیگرد شامل شود. (تعریف وزارت دادگستری آمریکا) 
- شاید خلاصه آن این باشد که جرم رایانه‌ای هر رفتار ممنوع مرتبط با کاربرد رایانه را می‌گویند که خوب در قوانین اکثر کشورها رفتار ممنوع را بر شماری یا جرم‌انگاری کرده و یا می‌شود گفت که جرم رایانه‌ای هر رفتار غیرقانونی است که دانش فناوری رایانه‌ای برای ارتکاب جرم به کار گرفته شود. رایانه‌ نسبت به جرم می‌تواند دو حالت داشته باشد؛ حالت فعال که رایانه برای نفوذ در فایل‌ها و ربایش پول و رفتارهای غیرقانونی از این دست به کار گرفته می‌شود و حالت انفعال که رایانه نقش تسهیل کننده یا راهنما برای خریداران یا کالاها به ویژه در پرونده‌های قاچاق مواد مخدر و غیره... دارد.

کلمات کلیدی :

توسط تهران بزرگ - م… در ۱۳۹۴-۱۰-۰۵ ۰۹:۳۸

در پاسخ به parent_title@ با parent_username@

سلام.. پسورد مودم خودتونو عوض کنید. بهتره که اول مودمو ریست کنید و بعد پسورد جدید بزارید. میتونید برای راهنمایی با پشتیبانی شرکت اینترنت مربوطه تماس بگیرید.

توسط تهران بزرگ - م… در ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۰۹:۳۳

در پاسخ به parent_title@ با parent_username@

سلام علیکم

 با احترام خواهشمند است هرگونه پیام و گزارش را از لینک زیر با کارشناسان پلیس فتا در میان بگذارید. http:‎//www.cyberpolice.ir/csirc

توسط کاربران میهمان در ۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۰۱:۱۷

با عرض سلام و خسته نباشید من سه سوال داشتم از حضورتون که اگر کسی مشخصات منو شماره کارت ملی منو داشته باشه میتونه ازش سوء استفاده کنه چون تهدید میکنه میگه هرکاری بخکام باهاش انجام میدم خواهشن راهنمایی کنین ممنون

توسط کاربران میهمان در ۱۳۹۴-۱۰-۲۰ ۱۸:۴۹

با سلام من قبلا در سایت همسریابی تبیان ثبت نام کردم الان با من تماس گرفتند
و از من خواستند که حضوری بروم و اصل شناسنامه و کارت ملی و.... رو ببرم چه طور اعتماد کنم در ضمن در سایتشون نوشتند که نماد اعتماد الکترونیکی دارند لطفا راهنمایی کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

توسط مجتبی در ۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۱۰:۲۳

با سلام من دیشب یکی از دوستام ایدی یه کانالی بهم داد گفت برو کانال ریپورت کن من خبر نداشتم چه کانالی هست وقتی رفتم داخل کانال دیدم هم به مقام معظم رهبری و هم به مسلمونا و هم به قران توهین های بسیاری کرده حتی به پلیس فتا هم توهین کرده .. من از شما خواشمندم رسیدگی کنید لطفا ایدی کانال هم اینه tom_***@

توسط کاربران میهمان در ۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۷:۴۴

سلام و خسته نباشید تقریبا یک ماه پیش یک پیام از طرف پلیس فتا برای من اومده به این صورت پرونده شما به شماره ۹۵۰۹۹۸۶۶۳******* با ردیف فرعی ۱ به شعبه۲ بازپرسی-ناحیه ۲۳ ارجاع شد و هیچ توضیحی نداده و تقریبا دو هفته پیش مجددا این پیام برام اومده فقط ردیف ۲ نوشته من باید چیکار کنم

توسط تهران بزرگ - م… در ۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۰۶:۴۸

در پاسخ به parent_title@ با parent_username@

با سلام با احترام از بخش فوریتهای سایبری با کارشناسان پلیس فتا بصورت آنلاین مشاوره نمائید.http:‎//110.cyberpolice.ir/index.php/chat/startchat

توسط صادق در ۱۳۹۴-۱۰-۱۴ ۱۵:۳۰

سلام چرا به افراد و اشخاص نادونی که در فضای مجازی اینستگرام عکس ها و متن ها برضدرهبری و اهل بیت میزارن نظارت نمیشه?بخدا شورشو در آوردن درتمام عکس هاشون به رهبری بی احترامی میشه لطفا رسیدگی کنین هرچه زودتر الان هم فتنه۸۸رو کردن بهانه و میگن رای ندین لطفا جوابشون رو بدید

توسط کاربران میهمان در ۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۱۲:۳۷

من امروز یه نفر دوتا اکانت کلش ازم گرفت ولب برا پول نریخت از طریق تلگرام چکار کنم

توسط کاربران میهمان در ۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۰۲:۱۰

با سلام من متوجه شدم که از پنجره ی اتاق من (طوری که من کاملا بی اطلاع بودم) از خصوصی ترین اتفاقات عکس برداری شده و در حال پخشه من مشتاقم که فرد دستگیر بشه اما بخاطر آبروی خانوادم فعلا از شکایت صرف نظر کردم میخواستم بدونم پلیس فتا چقدر در نگهداری اسرار من کوشاست؟ در حدی که حتی پدر و مادر هم هرگز مطلع نشن

توسط تهران بزرگ - م… در ۱۳۹۵-۰۵-۱۹ ۰۷:۰۵

در پاسخ به parent_title@ با parent_username@

با سلام
هرگونه پیام یا گزارش یا درخواست مشاوره خود را از طریق ارتباطات مردمی مطرح نمائید.
​با تشکر

توسط کاربران میهمان در ۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۲۰:۲۸

سلام مدتیه از یک خط ایرانسل برای من مزاحمت ایجاد میشود خط من همراه اول است. چکار باید بکنم؟

توسط تهران بزرگ - م… در ۱۳۹۵-۰۲-۰۷ ۱۳:۲۷

در پاسخ به parent_title@ با parent_username@

 شما با مراجعه به سایت پلیس فتا بخش ثبت گزارش مردمی درخواست و شکایت خود را ثبت کنید.

توسط تهران بزرگ - م… در ۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۲:۱۹

در پاسخ به parent_title@ با parent_username@

با سلام  
 شما با مراجعه به سایت پلیس فتا به بخش فوریت های سایبری و یا ثبت گزارش مردمی رفته و درخواست خود را ثبت کنید. و از همکاران ما کمک بگیرید.    
 

توسط تهران بزرگ - م… در ۱۳۹۵-۱۱-۰۶ ۰۶:۵۶

در پاسخ به parent_title@ با parent_username@

با سلام

با احترام هرگونه گزارش/پیام/درخواست مشاوره و... را فقط در وب سایت پلیس فتا بخش ارتباطات مردمی مطرح نمائید.

با تشکر

توسط تهران بزرگ - م… در ۱۳۹۶-۰۶-۲۱ ۰۶:۴۴

در پاسخ به parent_title@ با parent_username@

با سلام با احترام از بخش فوریتهای سایبری با کارشناسان پلیس فتا بصورت آنلاین مشاوره نمائید.
http:‎//110.cyberpolice.ir/index.php/chat/startchat

 

توسط تهران بزرگ - م… در ۱۳۹۶-۰۷-۲۹ ۰۹:۵۰

در پاسخ به parent_title@ با parent_username@

با سلام در این بخش با کارشناسان پلیس فتا مشاوره / گزارش نمائید. http:‎//www.cyberpolice.ir/csirc

توسط کاربران میهمان در ۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۲:۰۶

با سلام و خسته نباشی
ببخشید من حدود یک هفته با کسی داخل سایت بهترین همسر یابی اشنا شدم دوبار این اقا رو ملاقات کردم ایشون قصد سواستفاده دارن و همش منو تهدید میکنن من از این اقا جدا شدم شمارشو داخل لیست سیاه گذاشتم اما شماره سرکارمو داره مزاحمت ایجاد میکنه و منو تهدید میکنه لذا باید عرض کنم پدرمن خیلی ادم متعصبی نمیتونم این جریان باهاش درمیان بگذارم ولی واقغا اذیتم میکنه هرروز تعدیدم میکنه ازم شماره خواهرم میخواد که باهاشون دوس بشه اگه امکانش منو راهنمایی یا کمکم کنید توروخدا

توسط کاربران میهمان در ۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۲۲:۰۹

باسلام من امروز توصبح تو حساب یکی شخصی پول ریختم وقرار بود کانالو من تو کانال های خودش که ۷۰۰۰۰۰و۴۰۰۰۰۰بود تبلیغ کن ولی وقتی پول گرفت منو از گروه ریمو کردو تبلیغ هم نکرد ایشان روزی ۱۰نفرو اینطوری سرکیسه میکنه الان من باید چیکار کنم

توسط تهران بزرگ - م… در ۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۰۶:۲۶

در پاسخ به parent_title@ با parent_username@

با سلام

در این بخش با کارشناسان پلیس فتا مشاوره نمائید.

http:‎//www.cyberpolice.ir/csirc

 
 

توسط تهران بزرگ - م… در ۱۳۹۶-۱۰-۰۲ ۰۸:۱۹

در پاسخ به parent_title@ با parent_username@

با سلام

در این بخش با کارشناسان پلیس فتا مشاوره / گزارش نمائید.

http:‎//www.cyberpolice.ir/csirc

توسط تهران بزرگ - م… در ۱۳۹۵-۰۵-۱۶ ۱۶:۴۱

در پاسخ به parent_title@ با parent_username@

با سلام
سوالات خود را از طریق ارتباطات مردمی مطرح نمائید.

توسط کاربران میهمان در ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۸:۵۱

با سلام،چند روزی هست ک یکی داره تهدیدم میکنه ک عکسای منو تو گروه ها و کانال ها میخاد بزاره و ازم درخاست پول و شارژ میکنه

توسط مهدی درویشی در ۱۳۹۵-۰۵-۱۴ ۱۰:۵۶

باعرض سلام وخسته نباشید من ۲۲ ساله هستم واز شهرستان بندر انزلی در خدمت شما هستم اکنون یک سوال دارم وآن این است که پدرم دیشب یک ایمیلی ساخت البته در سایت گوگل بود یا همان جمیل وبعد وارد حساب کاربری خود شود خود جمیل پیغام دادا که اکنون حساب دیگری از حساب شما استفاده دارد می شود در صورتی که به هیچ کس نه گته بود البته باید بگویم که بعضی از اوقات هم این طور می شود مثلا من هم برای اولین بار که یک حساب کاربری جدید درست می کنم این اتفاع برایم پیش می آید. اکنون خواهشمند است راهنمایی لازم را مبذور فرمایند. باتشکر

توسط کاربران میهمان در ۱۳۹۴-۱۲-۰۳ ۱۱:۴۲

سلام. من فقط میخواستم از پلیس ایران بابت دستگیری افراد وحشی و مجرمی که با سگ شکاری به شدت بدرفتاری کردند و با پخش توحششان موجب شکنجه بیشتر ذهن مردم شدند و پلیس اقدام به دستگیریشان نمود از تک تک پرسنلشان تشکر کنم. پلیس متشکریم.مشتکریم.

توسط Ahmad Nr در ۱۳۹۵-۰۵-۱۷ ۱۰:۴۱

با سلام وخسته نباشید شخصی در تلگرام با چهار خط تلفن با نامهای مختلف که اکثرا با انام زنانه عکسه زنانه فعالیت میکنه که چندین بار به ایشان تذکر دادیم کار خوبی نیست باعث نابودی یک خانواده میشی ولی قبول نمکنه خواستم بدونم میشه کاری کرد این شخص ادب بشه باتشکر

توسط Saeed در ۱۳۹۵-۰۱-۰۱ ۱۸:۲۸

با سلام.یه آقایی تو تلگرام ک به گفته خودش هفتا کانال عکسو فیلم ناجور داره رفته عکسایه پروفایلمو برداشته و زیرشون حرفای ناجور نوشته و اونارو پخش کرده خواهشا رسیدگی کنید

توسط كيوان در ۱۳۹۶-۰۱-۱۰ ۱۶:۰۸

سؤال دارم چطوری در خارج إز ایران با پلیس ایران تماس بگیریم با چه سماره ای

توسط کاربران میهمان در ۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۰۰:۱۵

با سلام من امروز بعد از ظهر پول به حساب کسی ریختم وقرار شدکانال منو تو کانال های خودش تبلیغ کنه من وقتی پول ریختم منو از گروه ریمو کردن وکانال من هم تو کانالشون تبلیغ نکردن این ها با این ترفند روزی سر ۱۰نفر کلاه میذارن الان من باید چیکار کنم

توسط پليس ۱۷ ساله در ۱۳۹۴-۰۲-۲۵ ۱۷:۳۰

با سلام به مبتذل ترین چتروم های ایرانی به نام های اطلس چت و ققنوس چت لطفا رسیدگی شود

توسط کاربران میهمان در ۱۳۹۶-۱۰-۰۲ ۱۷:۲۴

سلام من مشكلی برام پیش اومده که یه پسر منو تهدید کرده که اگه باهاش نباشم، اسید پاشی میکنه. متاسفانه ادرس خونه، شمارم رو هم داره و گفته هم خودم و هم خانوادم رو شکنجه میده تورو خدا کمکم کنین من باید چکار کنم

توسط فرشاد در ۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۱۱:۵۹

با سلام میخاهم توسایت همیاران پلیس فتا عضو بشم ولی نمیشه خطا میده .
کارشناسی فناوری اطلاعات گرایش امنیت خودم .دوست دارم با پلیس فتا کار کنم

توسط علی محمدی در ۱۳۹۵-۰۹-۱۰ ۱۵:۵۳

سلام خسته نباشی . من از سایت***** فروش شمارهای مجازی شکایت دارم .اول از من ۷۵ هزار تومن گرفتن شماره بهم بدن بعد هر سری ۲۱ هزار تومن ولی شمارشون غیر فعاله
به شماره پشتیبانیشون و ایمیلشون پیام میدم هیچ جوابی نمیدن چیکار کنم. ممنون

توسط تهران بزرگ - م… در ۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۲:۴۴

در پاسخ به parent_title@ با parent_username@

با سلام

به دادسرای محل سکونت خود(در تهران به  دادسرای جرایم رایانه‌ای) مراجعه نموده و پس از اخذ مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه نمائید

 

توسط تهران بزرگ - م… در ۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۰۶:۵۶

در پاسخ به parent_title@ با parent_username@

با سلامدر این بخش با کارشناسان پلیس فتا مشاوره نمائید.http:‎//www.cyberpolice.ir/csirc

توسط مهسا در ۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۱۰:۲۷

سلام خسته نباشیدمن یه مشکلی دارم نمیتونم حضوری خدمت برسم میخوام یه شماره باشماره شوهرم رو بدم برام هرچی پیام بینشون ردوبدل شده ببینم نمیخوام شوهرم اطلاع داشته باشه چون اون پیامارو پاک کرد ازتوگوشیش وبه من نشون نداد توروخدا کمکم کنید

توسط سحر در ۱۳۹۴-۱۱-۲۷ ۱۵:۲۴

سلام
من از سایت موبایل زون خرید اینترنتی کردم حالا نه جواب میدن ونه سفارشم بدستم میرسه اگه لطف کنید بررسی کنید وجواب برام ایمیل کنید

توسط زهرا در ۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۱۳:۲۸

یکیتون فقط یه اکانت لاین بسازین بیاین من ببرمتون یه صفحه هایی و نشونتون بدم که چند تا دختر و بدبخت کردن و دخترا هم از تهدیدایی ک میشه صداشون در نمیاد

توسط تهران بزرگ - م… در ۱۳۹۶-۱۰-۱۰ ۰۷:۴۳

در پاسخ به parent_title@ با parent_username@

با سلام با احترام از بخش فوریتهای سایبری با کارشناسان پلیس فتا بصورت آنلاین مشاوره نمائید.http:‎//110.cyberpolice.ir/index.php/chat/startchat

 

توسط تهران بزرگ - م… در ۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۰۷:۰۱

در پاسخ به parent_title@ با parent_username@

سلام علیکم
با احترام شما می توانید با مشاوره با وکیل و کارشناس حقوقی در دادسرای محل سکونت خود شکایت کنید دوم اینکه پلیس فتا ضابط قضایی فقط در فضای مجازی می باشد

توسط کاربران میهمان در ۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۰۹:۴۳

سلام میخواستم موردی رو گزارش بدم .در گوگل پلاس گروه مملکته داریم عضوی به نام دنیل وجود داره که دائم در حال به تمسخر کشیدن ائمه و خدا و اعتقادات مسلمون هاس و حتی عکس پروفایلشم تصویری توهین امیز به حضرت علی ع است.با توجه به ازردگی که این شخص برای امثال من کرده لطفا پیگیری کنید

توسط تهران بزرگ - م… در ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۰۷:۱۰

در پاسخ به parent_title@ با parent_username@

با سلام در این بخش با کارشناسان پلیس فتا مشاوره / گزارش نمائید.http:‎//www.cyberpolice.ir/csirc

توسط تهران بزرگ - م… در ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۰۶:۴۷

در پاسخ به parent_title@ با parent_username@

با سلامدر این بخش با کارشناسان پلیس فتا مشاوره نمائید.http:‎//www.cyberpolice.ir/csirc

 

توسط کاربران میهمان در ۱۳۹۵-۰۳-۰۸ ۰۲:۲۲

تهدید دختران نوجوان به و پخش کردن عکسها و شماره های انان. توسط  ؟؟؟ ؟؟؟ ساکن تهران شماره ۰۹۳۵۸؟؟؟ ؟؟

توسط کاربران میهمان در ۱۳۹۶-۰۴-۱۱ ۱۰:۵۵

با سلام من یک دختر ۲۰ ساله هستم.از ۱۶ سالگی با پسری در ارتباط بودم و قول ازدواج به من داد.از هجده سالگیم مخفیانه محرم شدیم،چند بار مرا تهدید به آبروریزی کرد و مرا بسیار ترساند در حدی که دو سال است حتی نمیتوانم برای کنکور درس بخوانم.خواب از چشمانم گرفته و از ترس با همه قطع ارتباط کردم و از خانه بیرون نمیروم.به من گفت ما محرمیم و باید عکس های زشت و برهنه از خودم بگیرم تا داشته باشد،گولش را خوردم،حالا پنج ماه است محرمیتمان تمام شده.میگوید عکس هایم برا برای پدرم و مادرم و برادرم میفرستد و به فامیل هایم اطلاع میدهد و آبرویم را میبرد،تهدید کرده که به من تجاوز میکند،برای اینکه مطمئن شوم که میتواند شماره پدرم و برادرم را برایم فرستاد.هزاران پیام تهدید آمیز.از ترس اینکه خانواده ام ببینند تمام پیام ها را حذف کردم و اکنون هیچ مدرکی ندارم،خطم را شکاندم.ولی شماره مادرم را دارد و به مادرم پیام میدهد من هم دائم گوشی مادرم همراهم است که نکند بفهمند.چکار کنم؟جایی خواندم که پلیس کمک میکند بدون اینکه آبرویم برود یا خانواده هایمان بفهمند.آیا میتوانم دوباره به زندگی برگردم؟چکار میتوان کرد؟کمکم کنید شمارا به خدا قسم

توسط تهران بزرگ - م… در ۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۰۹:۴۳

در پاسخ به parent_title@ با parent_username@

با سلام
مشکل شما بررسی شد مشکلی در ارتباط وجود ندارد با کلیک روی مرکز فوریتهای  سایبری با کارشناسان ما تماس بگیرید.

توسط کاربران میهمان در ۱۳۹۶-۰۹-۲۱ ۰۳:۵۲

با عرض سلام...چگونه میتوان از خارج از کشور با پلیس فتا تماس بگیرم

توسط heshmat rahimi در ۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۰۴:۲۴

سلام نحوه ثبت نام گروه تلگرامی و شرایط آن چگونه است؟

توسط کاربران میهمان در ۱۳۹۵-۰۲-۲۸ ۱۵:۲۲

سلام من چند روز پیش از یک سایتی یک فایل هیپنوتیزم افزایش ساعت مطالعه خریدم که بعد از گوش کردن اونطور که من متوجه شدم یک صدای ضعیف هم گذاشته شده که میگه به سایت (اسم سایت رو هم میگه) سر بزن و محصولاتشو بخر تا اونمایکه من متوجه شدم اینو میگه. البته ماهیت این فایلها به گونه ای است که بعد از مدتی تاثیرش رو در ضمیر ناخودآگاه میگذاره که در جریان هستید ویک روش روانشناسی هستش. بعد از شنیدن به پشتیبان سایت گفتم که از فایل با ایت روش ناراضی هستم و من فقط افزایش زمان مطالعه خریدم و درخواست بازگشت وجه را داشتم و اینکه فروش محصولات به این روش کلاهبرداری محسوب میشه چون در هیچ جای سایت در این باره مطلبی نوشته نشده که علی رغم محتوا تبلیغ و تلقین برای فروش هم گذاشته شده و ایشون به من گفتن که درخواست شما بازگشت وجه برخلاف قانون ما است که در صورتی بر گشت وجه داریم که فرد بعد از استفاده از ۴۲ روز از محصول نتیجه نگرفته باشه و شما این موافقت با قانون رو گزینه ان را تیک زده اید و اینکه گفته اید که وجه را پس بده قبل از ۴۲ روز خلاف است واینکه گفته این این روش کلاهبرداری است تهمت زده اید و ما شکایت میکنیم حالا می خواستم بدونم که حق شکایت رو داره و گفتن که این صدا در آپدیت جدید حذف شده و اصلا این چیزی که شما می گویید نیست اگه نیست پس چرا حذف میشه واگر گفته من درست است چرا چنین سایتهای فعالیت می کنن و یا چرا فیلتر نمیشن ممنون میشم جوابم را بدهید

توسط احمد در ۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۳:۱۴

سلام من اکانت کلش آف کنلز خریدم الان یارو هم داخل اکانت است میگه باید بهم پول بدی زیاد ازیتم میکنه لطفا کمکم کنید

توسط نمیخوام نامم ف… در ۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۲۱:۳۶

سلام.خسته نباشید.بیشتر از یک ساله که با فردی وارد رابطه ی دوستی شدم.این آدم از من عکس داره و به اسم من پیج اینستاگرام زده درحالیکه من خودم پیج دارم ولی از آشنایانم تعداد محدودی رو فالو کردم این آدم توو دانشگاه آبرومو داره میبره.خیلی تحت فشارم.اگر منو طبق تهدیداش حتی میکشت عیبی نداشت ولی اینکارش لهم کرده.میشه کاری کرد پیج بسته شه؟میشه ادمین رو یافت و فهمید چ کسی دقیقا اینکارو کرده؟میدونم ک عکسامو یا خودش گذاشته یا به یکی دیگه داده و اون گذاشته ولی جز خودش کسی دگ عکسامو نداشت.هربار خواستم از طریق خودش بفهمم قضیه چیه مثل آدمی که میترسه لو بره دوری کرد ازم و فاصله گرفت مثلاقهرکرد یهو میاد میگه عکس میخواد یهو میگه نمیشه ازدواج کنیم. میشه کاری کرد ؟ جوری که آبروش پیش من و بقیه نره؟جوری که آبروی خودمم حفظ شه؟ شما مشاور و کارشناسی دارین؟توروخدا جوابمو بدین...

توسط مهدیه طالبی در ۱۳۹۴-۰۶-۰۴ ۰۹:۰۳

با سلام شخصی توی برنامه اینستاگرام مدتیه که به اسم من پیجهای مختلف ساخته و باعث شده زندگیم داره میپاشه از هم..چیکار کنم

توسط M در ۱۳۹۵-۰۶-۱۸ ۰۲:۱۰

یک پسر میخواهد عکس هایم را پخش کند و ب شوهرم نشان دهد و در برابر پخش نکردن عکس ها از من درخواست بی شرمانه ای کرده است لطفا کمکم کنید

توسط کاربران میهمان در ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۱۶

سلام. وقتتون بخیر. من درمورد یک پیجدر اینستا که موجب رواج فساد اخلاقی شده و هرروز هم در پی گستردگی پیجش هست بگم. آیا پلیس فتا میتونه پیج رو ببنده؟

توسط علی در ۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۲۰:۱۷

سلام،۳روزه پیش کارت بانکیم مسدودشده،فک کردم سوخته،رفتم بانک میگن پلیس فتا کارتتونو مسدود کرده،دلیل خواستم میگن شاکی دارین ازاصفهان،حالا من سکونتم مازندرانه.نه میدونم دلیل شاکی بودن چیه،نه میدونم طرفم کیه،نه میدونم باید چیکار کنم.لطفا کمکم کنید.

توسط کاربران میهمان در ۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۱:۳۲

این شماره ای كه گذاشتید كه میگن اشتباهه مرکز مشاوره "مدنی" شماره تماس ۷۷۲۵۵۰۷۰

توسط سپید در ۱۳۹۴-۱۰-۲۱ ۱۲:۲۹

سلام من از سایت digaikala.bitasell خرید آنلاین کردم و پول هم دادم اما ن به دست پست رسیده ن به دست من هرچقد پیگیری کردم نه رهگیری پستی بهم دادن و حتی سایتش فقط یه شماره تلفن داره اونم میگه قطع هست تو سایتش دو تا سایت پیگیری سفارشات دارن که وقتی باهاشون تماس گرفتن گفتن فقط پی گیر سفارشات هستن که مبلغ در منزل داده میشه این وسط متوجه شدم که سرم کلاه رفته تو را خدا کمکم کنین من برای تولد خرید کرده بودم و الان واقعا نمیدونم چیکار کنم همون سایت حمایت از مشتری که زنگ زدم گفتن از شما باید کمک بگیرم تو رو خدا کمکم کنیم فقط چهار روز مونده به تولد همسرم و من نمیدتونم چیزی خرید کنم تا پولم برنگشته یا لااقل بسته ام به دستم برسه

توسط تهران بزرگ - م… در ۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۰۷:۰۱

در پاسخ به parent_title@ با parent_username@

با سلامدر این بخش با کارشناسان پلیس فتا مشاوره نمائید.http:‎//www.cyberpolice.ir/csirc

توسط کاربران میهمان در ۱۳۹۶-۰۸-۰۴ ۰۵:۳۸

سلام خسته نباشید.یک نفر ناشناس با شماره مجازی چند باره ب تلگرامم پیام میده و مزاحم میشه لطفا کمکم کمید

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط