رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1392-12-18 14:04
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 31781

دستگیری عامل انتشار شایعه و نشر اکاذیب در دانشگاه

عامل انتشار شایعه و نشر اکاذیب در یکی از دانشگاه های شهرستان بجنورد توسط ماموران پلیس فتا استان خراسان شمالی دستگیر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا (www.cyberpolice.ir)، رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی صبح امروز در رابطه با جزئیات این خبر گفت: یکی از شهروندان و پرسنل یکی از دانشگاههای شهرستان بجنورد شکوائیه ای مبنی بر بارگزاری مطالب توهین آمیز و منتسب نمودن اعمالی بر خلاف حقیقت نسبت به وی و پرسنل دانشگاه در وبلاگی ، درخواست رسیدگی به این موضوع را داشت.
سرگرد"سهیل خاکشور" در مورد اقدامات صورت گرفته بیان داشت: ماموران با مشاهده مستندات شاکی و رصد و پایش صورت گرفته در فضای مجازی و با توجه به حساسیت موضوع ، بلافاصله مراتب در دستور کاراگاهان این پلیس قرار گرفت و با عنایت به اقدامات فنی و با پی جویی سایبری ، گردانندگان وبلاگ طی فرایند پیچیده ای شناسایی شدند.
وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به شناسایی افراد مرتبط با پرونده ، تحقیقیات میدانی در این خصوص ادامه یافت و در نتیجه از 4 نفر مظنون شناسایی شده ، متهم اصلی بارگزاری مطالب در وبلاگ موردنظر شناسایی شد.
رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی با اشاره به دستگیری متهم اصلی ، خاطرنشان کرد: متهم طی بازجویی و ارائه مستندات به بزه انتسابی خود اعتراف کرده و اذعان داشته برای سرگرمی و جلب توجه هم دانشگاهیان خود اقدام به بارگزاری اکاذیب کرده است.
سرگرد"خاکشور" همچنین اضافه کرد: پرونده متشکله به همراه متهم دستگیر شده و مستندات مربوطه ، برای سیر مراحل قانونی و ارشاد قضایی تحویل مراجع قضایی شد.
این مقام انتظامی ضمن هشدار و ارائه راهکارهای پیشگیرانه به شهروندان ، درخواست کرد: شهروندان در صورت مشاهده موارد مشابه سریعا مراتب را از طریق شماره تلفن های2182770-2 و وب سایت Www.Cyberpolice.Ir با این پلیس در میان بگذارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط