رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1393-01-18 11:08
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 32821

هتک حرمت در فضای مجازی با انتشار عکس های خصوصی شاکی

رئیس پلیس فتا خراسان رضوی از شناسایی و دستگیری عامل هتک حرمت و نشر اکاذیب در مشهد خبر داد. 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا:رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی در تشریح این خبر گفت: در پی ارجاع یك فقره دادخواست قضایی از خانمی مبنی بر نشر مطالب كذب و توهین آمیز در مورد وی در فضای مجازی و انتشار تصاویر خصوصی‌اش، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا استان قرار گرفت. 
وی افزود: با انجام یكسری اقدامات فنی و تخصصی انجام شده فردی در این ارتباط شناسایی و پس از هماهنگی قضایی به پلیس فتا احضار شد. 
متهم در بازجویی‌های فنی و مواجه با شواهد ضمن اعتراف به بزه انتسابی اظهار داشت: حدود یک سال پیش از شاکی خواستگاری كردم اما به دلیل پاسخ منفی از سوی خانواده‌اش با نیت انتقام جویی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی وی در فضای مجازی كردم. 
رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی در راستای افزایش آگاهی شهروندان و به منظور پیشگیری از وقوع هرگونه تهدید و آسیب از عموم مردم خواست: در ارسال و دریافت اطلاعات و عضویت در شبکه‌های اجتماعی دقت كرده و از قراردادن اطلاعات شخصی به افراد ناشناس و غیر مطمئن خودداری كنند و در صورت هرگونه تهدید و اخاذی نسبت به انتشار مطالب خصوصی در اسرع وقت از طریق پلیس و دستگاه قضائی موضوع را مورد پیگیری قرار دهند و از پاسخ دادن به درخواست‌های غیر معقول و غیر منطقی خودداری كنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط