رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۰۹:۲۵
تنظیم اندازه قلم

پ

دوستی اینترنتی و اخاذی ۲۰ میلیونی از دختر جوان

رییس پلیس فتا استان خراسان رضوی از دستگیری پسری جوان که قصد اخاذی ۲۰ میلیونی از دختر مشهدی را داشت، خبر داد. 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ سید محسن عرفانی در تشریح این خبر گفت: دختر خانمی جوان به پلیس فتا استان مراجعه و درخواست رسیدگی به شکایت خود مبنی بر اخاذی از وی به مبلغ ۲۰ میلیون ریال را داشت. 
شاکی در اظهارات اولیه خود گفت: "حدود یک سال پیش در یكی از شبکه های اجتماعی با پسری که خود را هم سن من معرفی کرده بود، آشنا شدم و پس از یکسال آشنایی در فضای مجازی، رابطه دوستی خود را در شبکه های احتماعی روی موبایل ادامه دادیم تا اینکه، او از 

من خواستگاری کرد و برای آشنایی بیشتر مرا به منزل خود دعوت کرد. 
وی در ادامه اظهاراتش گفت: از آنجایی که خانواده ام افرادی متدین و مذهبی هستند بدون اطلاع آنها قدم در منزل او گذاشتم و وقتی متوجه شدم مادرش در منزل هست خیالم راحت شد و مدت یک ساعت را در منزل آنها گذراندم. 
فردای آن روز در شبکه اجتماعی تحت موبایل فیلم هایی که بی خبر از من گرفته بود را برایم ارسال کرد و پس از آن شروع به تهدیدم کرد که اگر مبلغ ۲۰ میلیون ریال را نپردازم، فیلم گرفته شده را در اینترنت و شبکه های اجتماعی پخش خواهد کرد. 
ابتدا مبلغ یك میلیون و ۵۰۰ هزار ریال را پرداختم و برای باقی پول از او مهلت خواستم که قبول نکرد و با دیدن شرایط دشوار پیش آمده موضوع را با پدرم در میان گذاشته و برای حل آن به پلیس فتا استان مراجعه کردیم. 
سرهنگ عرفانی در ادامه تصریح کرد: با توجه به طرح شکایت توسط شاکی، بررسی موضوع بصورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت و کارشناسان پلیس فتا در بررسی های فنی و عملیاتی صورت گرفته طی ۲۴ ساعت مجرم را دستگیر و به همراه سیستم رایانه اش، او را پلیس فتا منتقل كردند. 
متهم که از دستگیری اش توسط پلیس فتا متحیر شده بود با دیدن شواهد به جرم خود اعتراف کرد و در خصوص بزه خود گفت: ابتدا قصد نداشتم از شاکی پول بگیرم و فیلم را برای خودم گرفته بودم ولی وقتی موضوع را با دوستانم درمیان گذاشتم آنها تحریکم کردند که می توانی وجهی را از شاکی در قبال فیلمی که داری بگیری و فکر نمی کردم اهمیت این کار تا این حد زیاد باشد. 
گفتنی است متهم به همراه پرونده برای سیر مراحل قضایی به دادگاه اعزام شد. 
سرهنگ عرفانی در پایان به شهروندان توصیه کرد: پلیس فتا با حفظ حریم خصوصی افراد، دوست و همراز شما شهروندان عزیز می باشد بنابراین در مواقع گرفتاری، حل مشکل را به عهده پلیس بگذارید.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط