رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۰۷:۵۶
تنظیم اندازه قلم

پ

بیش از ۴۰ درصد جرایم سایبری در ایران جنبه فرا ملی دارد

رئیس پلیس فتا ناجا ضمن بازدید از "سیزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیسی، ایمنی و امنیتی " با اشاره به کشف ۹۰ درصدی جرایم سایبری از ارتباط آنلاین پلیس فتا ناجا با ۱۳۰ پلیس سایبری دنیا در پی جویی جرایم خبر داد و گفت : بیش از ۴۰ درصد جرایم سایبری در ایران جنبه فرا ملی دارد . 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سردار " کمال هادیانفر " رئیس پلیس سایبری کشور صبح امروز ضمن حضور در مراسم افتتاحیه "سیزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیسی، ایمنی و امنیتی "، از قسمت های مختلف این نمایشگاه بازدید کرد . 
رئیس پلیس فتا ناجا برگزاری این نمایشگاه ها را یکی از موثرترین گام در ایجاد اقتصاد مقاومتی برشمرد و اظهار داشت : برگزاری " نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیسی، ایمنی و امنیتی "نشان دهنده این است که پلیس ایران ،پلیسی علمی و مجهزبه فن آوری روز دنیا می باشد که مشارکت مردم را در ایجاد امنیت در جامعه مهم می شمارد . 
سردار هادیانفر با اشاره به اینکه برگزاری این نمایشگاه نشان دهنده عدم وابستگی ما به کشورهای خارجی با تولید تجهیزات داخلی است ،افزود : پلیس فتا از ابتدای تشکیل به تولید محصولات داخلی توجه خاصی داشته است و سعی کرده با خود باوری و استفاده از توان داخلی مهندسان و متخصصان پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی نسبت به تولید تجهیزات فارنزیک در حوزه موبایل فارنزیک و شبکه اقدامات موثری را انجام دهد . 
رئیس پلیس فتا ناجا خبر داد : در آینده ای نزدیک به غیر از آزمایشگاه های معین ؛ سایر پلیس فتا استان ها نیز مجهز به تجهیزات صد درصد ایرانی به منظور تشخیص ، پیشگیری و مقابله با جرایم سایبری خواهند شد . 
وی افزود : امیدواریم همه بخش های کشور بیش از گذشته در حوزه فناوری اطلاعات فعال شوند و با اقدامات چشمگیری مانند نهضت تولید نرم افزاری و ایجاد شبکه ملی اطلاعات و غیره که در کشور وجود دارد سطح وابستگی در کشور عزیزمان ایران را به حداقل ممکن بلکه به صفر برسانند . 
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی در ادامه سخنانش با اشاره به ارتباط آنلاین پلیس فتا ناجا با ۱۳۰ پلیس سایبری دنیا در پی جویی جرایم سایبری بیان داشت : در کشورهای اروپایی ۷۰ درصد جرایم سایبری جنبه فرا ملی دارد ولی در کشور ما بیش از ۴۰ درصد جرایم سایبری جنبه فرا ملی پیدا می کنند . 
این مقام مسوول با اشاره به اینکه وقتی جرم جنبه بین المللی پیدا کند همه کشورها در تشخیص ، پیشگیری و مقابله جرایم فضای سایبری به تعامل و همکاری با همدیگر نیازمندند ، گفت : امروز پلیس فتا ناجا قادر به کشف ۹۰ درصد جرایم سایبری است که در صد زیادی از این جرایم ؛جرایم بین المللی هستند . 
سردار هادیانفر خاطر نشان کرد : در حال حاضر پلیس سایبری کشورها با محوریت سازمان اینترپل بر این باور هستند که بتوانند اصلی ترین چالش در فضای مجازی یعنی پنهان ماندن هویت را از بین ببرند تا هیچ فرد مجرمی نتواند با استفاده از ابزارهای گوناگون خود را در فضای مجازی پنهان کند واعمال مجرمانه انجام دهد . 

کلمات کلیدی :

توسط سالار در ۱۳۹۳-۰۸-۰۲ ۱۱:۵۱

سلام و خسته نباشید . راستش نمیدونم چطور بگم ولی دلم میخواد تو بخش شما کار کنم . جایی تو سایت پیدا نکردم که اینو بگم به ناچار اینجا پیام میدم . ببخشید . دلم میخواد هر چه بیشتر در خدمت به میهنم فعالیت کنم . اما تا حالا چنین فرصتی نصیبم نشده . من تبریز زندگی میکنم و ۲۱ سالمه و علاقه زیادی به همکاری و خدمت به میهنم دارم . نمیدونم از کجا شروع کنم و به کجا مراجعه کنم . اصلانم نمیدونم نیروی کاری استخدام میکنید یا نه و خلاصه اصلا اطلاعاتی در این مورد ندارم . اگه میشه راهنماییم کنید که ی راهی بگید که بتونم بیام . مسئله کار مهم نیست چون همه جا کار هست اما راستش از پلیس بودن خوشم میاد . پدرمم ۳۰ سال در لباس نظامی به کشور خدمت کرده . واقعا اگه راهی باشه که بتونم بیام و بتونم تو این زمینه فعالیت کنم ممنون میشم بهم بگین چیکار کنم . اگه لازم باشه رشتمو تغییر میدم اگه هر نوع مدرکی باشه سعی میکنم جور کنم . اگه مسئله اطلاعات و تخصص خاص باشه میرم کتاباشو میگیرم و میخونم و هر کاری باشه سعی میکنم انجام بدم تا بتونم اینجا استخدام بشم . البته اگه نیروی کاری نیاز باشه . تو ی خبر شنیدم که پلیس سایبری میخواد از ابان ماه تغییراتی تو نت بده و بحث فیلترینگ . بازم ببخشید پیامم رو اینجا دادم . منتظر جوابتون تو ایمیلم هستم .

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط