رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۳-۱۰-۰۷ ۱۳:۲۲
تنظیم اندازه قلم

پ

دام شیاد اینترنتی برای دختران دم بخت

مرد شیادی که از طریق فضای مجازی با فریب دادن و اغفال دختران جوانی که در شرف ازدواج بودند اقدام به انتشار عکس‌ها و فیلم‌های خصوصی آنها کرده و از این طریق از طعمه های خود کلاهبرداری می کرد شناسایی و دستگیر شد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، رئیس پلیس فتا استان البرز در تشریح این خبر گفت : مرد میانسالی با در دست داشتن شکوایه‌ای از دادسرای ناحیه یک کرج به این پلیس مراجعه و در حالی که بسیار مضطرب و پریشان بود گفت: چندی پیش مطلع شده است که دخترش با مرد جوانی در یکی از شبکه‌های اجتماعی آشنا شده و این فرد با فریب فرزندش و دادن وعده ازدواج و آشنایی بیشتر با وی عکس‌ها و تصاویر خصوصیش را دریافت کرده است .
پدر مضطرب در ادامه گفت : چندی پیش دخترش متوجه انتشار عکسهایش در فضای مجازی شده و پس از تماس با آن مرد در خصوص انتشار عکسها از وی توضیح می‌خواهد که وی در کمال بی شرمی به او می گوید که هدف وی از انتشار عکسها بردن آبروی وی بوده و اگر می خواهد این روند ادامه نیابد باید مبلغ وجه نقدی را که می خواهد به او بدهد .
وی بیان داشت : به گفته پدر این دختر جوان اکنون حال روحی وی بسیار وخیم است و چندین بار تا مرز خودکشی رفته و این احتمال می رود که هر لحظه دست به خودکشی بزند.
رییس پلیس فتا استان البرز تصریح کرد: با توجه به حساسیت بالای موضوع شناسایی و دستگیری این مرد شیاد در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت .
ایشان خاطرنشان کرد: در ادامه، تحقیقات تخصصی برای کشف جرم و شناسایی مجرم آغاز شد و با جمع آوری مستندات و بررسی‌های تخصصی در فضای مجازی ، متهم شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.
رییس پلیس فتا استان البرز بیان داشت: در بررسی هارد کامپیوتر متهم علاوه بر فیلم و عکس مربوط به شاکی، حجم قابل توجهی فیلم و عکس های مربوط به بسیاری از دختران جوان که به وسیله این مرد شیاد اغفال شده و قصد کلاهبرداری از آنها را داشت کشف شد.
ایشان در پایان به شهروندان به خصوص دختران جوان هشدار داد: شبکه‌های اجتماعی هیچ گاه نمی تواند بستر امنی برای آشنایی و شناخت شریک زندگی باشد ، چرا که این فضا مجازی بوده و نمی تواند تضمین کننده اطلاعات صحیحی از چهره واقعی افراد باشد.

کلمات کلیدی :

توسط زینب در ۱۳۹۳-۱۰-۱۰ ۱۰:۲۹

مرسی از این اطلاعات.بای

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط