رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1397-10-20 19:08
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 56151

تنها یک سایت در زمینه همسریابی مجوز فعالیت دارد

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا با اشاره به اینکه در حالیکه برخی افراد با ثبت‌نام در سایت‌های همسریابی به دنبال سوژه‌های مناسب برای ازدواج هستند، گفت: اما متاسفانه شاهد هستیم که تعداد زیادی از افرادی که در این سایت‌ها ثبت‌نام می‌کنند به دنبال دوستی، ازدواج موقت، ازدواج دوم و حتی سوء‌استفاده و کلاهبرداری هستند.
سرهنگ دوم علی نیک‌نفس با بیان اینکه گردانندگان این سایت‌ها نیز همواره ادعا دارند فعالیت آنها قانونی بوده و مجوز دارند، تصریح‌کرد: حتی برخی از این سایت‌ها گاها پا را فراتر گذاشته و ادعا می‌کنند که آنها برای مشروعیت فعالیت خود در خصوص همسر‌گزینی از مراجع معظم و معزز تقلید استفتاء نموده و این عزیزان مهر تائید بر فعالیت آنها در فضای سایبر زده‌اند.

وی افزود: در حالیکه بنا بر استعلام پلیس فتا از دفاتر مراجع عظام تقلید ادعای کذب این سایت‌ها ثابت شده و مشخص گردیده که هدف گردانندگان سایت‌های همسریابی بیش از آن‌ که حل مشکلات ازدواج جوانان باشد، کسب درآمد است و برای آنها اصلا" مهم نیست که در این راه آبروی افراد ثبت‌نام کننده در سایت آنها برود و یا برای این عزیزان از سوی مجرمانی که در این سایت‌ها ثبت‌نام کرده‌اند مشکلاتی به وجود آید.

سرهنگ نیک‌نفس با اشاره تشکیل پرونده‌های متعدد کلاهبرداری و هتک حیثیت مرتبط با ثبت‌نام در سایت‌های همسر‌یابی در پلیس فتا گفت: این امر خود گواه غیر قانونی بودن فعالیت سایت‌های همسر‌یابی بوده و گویای این است که این سایت‌ها با چه انگیزه‌ای فعال شده‌اند.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته پلیس فتا بارها به شهروندان خصوصا بانوان برای ثبت‌نام در این سایت‌ها هشدار داده بود، گفت: ثبت‌نام و فعالیت در این سایت‌ها به هیچ عنوان بدون اطلاع و همراهی خانواده‌ها نباشد و به تنهایی قرار ملاقات‌های حضوری با افراد دیگر در سایت‌های همسر‌یابی نگذارند، زیرا بسیاری از کاربران این سایت‌ها از هویت و مشخصات جعلی استفاده می‌کنند و چهره واقعی و نیات خود را پنهان می‌سازند.

سرهنگ نیک‌نفس با بیان اینکه تنها یک سایت از سوی سازمان ذیربط تائید شده و مجوز فعالیت در خصوص همسریابی دارد و آن هم سامانه ملی همسان گزینی به آدرس http:‎//hamsan.tebyan.net است، گفت: تنها این سایت تا کنون توانسته است مجوز فعالیت و تائیدیه های لازم را دریافت کند و هیچ سایت دیگری برای فعالیت همسریابی در کشور مجوز ندارد.

وی تصریح کرد: "سامانه ملّی همسان گزینی" در سال گذشته رسما و با حضور تنی چند از مسئولین کشوری رونمایی شد، این سایت با همکاری معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش توسط موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان تأسیس گردیده است.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا با اشاره به اینکه کاربران می‌توانند از امکانات این سایت استفاده نمایند، ادامه‌داد: این سایت در راستای تسهیل ازدواج راه‌اندازی شده است و عملکرد سایت "همسان‌گزینی" بسیار متفاوت‌تر از سایت‌های همسریابی فاقد مجوز موجود است به گونه‌ای که بر مبنای مدل اسلامی- ایرانی و با توجه به فرهنگ و سنت‌های کشورمان طراحی شده و واسطه‌های ازدواج که افراد مورد اعتماد مردم و خانواده‌ها هستند در این سایت فعالیت می‌کنند.

سرهنگ نیک نفس یادآور شد: به غیر از این سایت هیچ سایتی مجوز فعالیت ندارد و علاقمندان به هیچ عنوان در دیگر سایت‌ها ثبت‌نام نکنند و اطلاعات خود را در اختیار این سایت‌ها نگذارند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا در ادامه با اشاره به اینکه متاسفانه بسیاری از مشکلات کاربران در فضای مجازی به خاطر رعایت نکردن مسائل ایمنی و قوانین است، تاکید کرد: کاربران حتما فعالیت خود حتی در سایت "سامانه ملی همسان گزینی" را برابر با قوانین سایت و زیر نظر کارشناسان سایت انجام دهند و از ارتباطات خارج از این سایت پرهیز کنند تا دچار گرفتاری و مشکلات نشوند.

وی ادامه داد: حتی ثبت نام در سایت "سامانه ملی همسان گزینی" و آشنایی با گزینه های معرفی شده این سایت حتما با اطلاع و نظر خانواده‌ها باشد.

سرهنگ نیک نفس در پایان گفت: پلیس فتا از کلیه کاربران می‌خواهد در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی به پلیس فتا اعلام نمایند.

کلمات کلیدی :

توسط تهران بزرگ - م… در 1395-05-16 06:54

در پاسخ به parent_title@ با parent_username@

با سلام
لطفا پیام یا گزارش خود را در بخش ارتباطات مردمی سایت مطرح نمائید.

توسط کاربران مهمان … در 1396-11-06 00:49

در پاسخ به parent_title@ با parent_username@

خوب عالی

توسط هادي مختاري در 1396-05-20 13:37

عالیه،ممنونم از شما

توسط کاربران میهمان در 1396-12-21 01:15

سلام.. بنده همیشه با بخش ثبت تخلفات در اکثر سایت های دولتی مشکل دارم ... متاسفانه عده ای در سیستم هستند که برای اینکه سرشون خلوت تر باشه .. یا به این بخش بها نمیدن و یا از کدنویسی های سنگین یا دارای باگ استفاده میکنند تا کاربر خودش .. بگه نخواستیم .. در حالی نباید کاربرانی که بدون اجر و پاداشی مشکلات کشور رو گزارش میکنند ناامید کرد و یا احساس کنند کسی به گزارششون توجه نکرده ... امیدوارم به این پیام هم توجه بشه .. در پناه حق

توسط تهران بزرگ - م… در 1396-12-28 07:32

در پاسخ به parent_title@ با parent_username@

سایت پلیس فتا همچنین مشکلی نداره که تازه در نسخه جدید وب سایت برای راحتی شما پیش بینی هایی شده است.

توسط کاربران میهمان در 1395-05-18 13:59

من میخام گردانندگان و کلاهبردارای صفحات جنسی تو اینستا رو با عکس و مدارک حساب بانکیشون بهتون معرفی کنم. آیا از این طریق امکان دستگیریشون هست؟

توسط کاربران میهمان در 1395-05-15 01:53

سلام با تشکر از سایت گرداب و فتاچندین بار نسبت به سایت w*******.ir 'گزارش های زیادی به فتا و گرداب داده ام متاسفانه در قسمت mo******4 و...هنوز مطالب مستهجن دیده می شود خواهشمند است نسبت به بستن این سایت اقدام عاجل فرمایید با تشکر

توسط کاربران میهمان در 1397-04-14 02:14

سایت همسریابی باید زیر نظر پلیس باشد تا تخلفی ایجاد نگردد

توسط کاربران میهمان در 1396-10-26 13:41

به نظرم خوبه به شرطی که کاربرها اطلاعاتشون دقیق بنویسن

توسط کاربران میهمان در 1397-03-13 15:03

عالیه

توسط کاربران سمیه در 1396-09-08 12:46

هر کسی به امیدی پا به این سایت میگذارد امیدوارم که هیچ سو استفاده ای در این سایت نباشد مطمعنان که نیست

توسط تهران بزرگ - م… در 1395-05-19 07:03

در پاسخ به parent_title@ با parent_username@

با سلام
هرگونه پیام یا گزارش یا درخواست مشاوره خود را از طریق ارتباطات مردمی مطرح نمائید.
​با تشکر

توسط کاربران میهمان در 1396-09-18 11:52

ممنون بخاطرزحماتتون

توسط کاربران میهمان در 1396-03-25 01:39

عالی

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط