رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۵-۰۸-۰۸ ۱۱:۳۸
تنظیم اندازه قلم

پ

ایجاد مزاحمت و سلب آسایش در فضای مجازی جرم است

رییس پلیس فتا استان خراسان رضوی از بی توجهی برخی كاربران نسبت به ارتكاب اعمال مجرمانه در فضای سایبری هشدار داد جهل به قانون باعث سلب مسئولیت نخواهد شد...
به گزارش پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ جواد جهانشیری در خبر تازه ای با توجه به تعداد وقوع برخی رفتارهای مجرمانه و دردسر ساز كه باعث سلب آسایش از هموطنان می گردد بیان داشت: هرگز جهل به قانون باعث سلب مسئولیت از احدی نخواهد شد و كاربران فضای سایبری نسبت به رفتار خود در فضای سایبری با دقت بیشتری عمل نمایند مانند سوء استفاده از سایت های واسطه گر ، كه حاكی از عدم استفاده صحیح از بستر اینترنت و فضای پیرامون آن می باشد.

سرهنگ جهانشیری ادامه داد: در همین رابطه آقای كاسبی به پلیس فتا استان مراجعه و با در دست داشتن مرجوعه قضایی دادخواهی خود را به این اعلام داشت.

شاكی در بیان مسئله به كارشناسان پلیس فتا اعلام نمود: مدت یك هفته شهروندان از تمام استان با بنده تماس گرفته و در رابطه با رهن و اجاره منزل مسكونی واقع در خیابان فرامرز عباسی كه با قیمت بسیار پایینی در سایت دیوار آگهی شده است توضیحات بیشتری می خواهند و این درحالی است كه هرگز منزلی با این مشخصات در ید اختیار من نبوده و اطلاعی از موضوع ندارم...

این مقام انتظامی با توجه به فرآیند پی گیری پرونده مزاحمت سایبری این شهروند افزود: كارشناسان پلیس فتا در پی جویی های فنی و پلیسی خود ظرف مدت ۴۸ ساعت متهم را شناسایی و به مكان پلیس فتا منتقل نمودند.

متهم ۱۶ ساله كه مشتری مغازه شاكی از آب درآمد ، با مشاهده ادله فنی غیر قابل انكار بزه خود را پذیرفت و انگیزه خود را شوخی با شاكی عنوان كرد.

سرهنگ جهانشیری در خاتمه به كاربران فضای سایبری هشدار داد: همانطور كه اشغال نمودن خطوط تلفن اورژانس ، اتش نشانی و پلیس ۱۱۰ و ... مانع از رسیدن به موقع به مامورین مذكور می شود ، گرفتن وقت پلیس در موارد مشابه پرونده موصوف نیز باعث اتلاف وقت و مانع از رسیدن پلیس به ماموریت اصلی خود خواهد شد...

ضمناً پل ارتباطی شهروندان با پلیس فتا علاوه بر ارسال اخبار تلفنی از طریق تلفن ۲۱۸۳۹۱۸ امكان درج نقطه نظرات و پیشنهادات و انتقادات در سایت پلیس فتا به آدرس الكترونیكیcyberpolice.ir  وجود دارد.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط