رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1395-09-15 10:36
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 60201

برداشت غیر مجاز از حساب کاربران از کشور ارمنستان

شناسایی متهمی که از کشور ارمنستان اقدام به کلاهبرداری اینترنتی می نمود

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: فردی که از طریق جعل درگاه های بانکی و فرستادن کیلاگر به قربانی های خود از آنها کلاهبرداری مالی می کرد شناسایی شد.
سرهنگ کاکوان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس فتا اظهار کرد: پس از مراجعه شاکیان به این پلیس کارشناسان پلیس فتا تهران رسیدگی به این پرونده را در دستور کار خود قرار دادند.
این مقام انتظامی افزود : متهم در کشور ارمنستان از طریق جعل درگاه های بانکی و فرستادن کیلاگر حساب های قربانی های خود را خالی می کرد و به حساب یک سری از همدستان خود در داخل کشور واریز می نمود سپس این افراد با پولشویی این مبالغ را تبدیل به سکه و دوباره بعد از فروش آنها را به ارز و سکه تبدیل می نمودند. آنها 30 % از کلاهبرداری ها را برای خود برداشته و 70% مبالغ را از طریق صرافی ها به حساب متهم اصلی در کشور ارمنستان ارسال می کردند که توانسته بودند جمعا مبلغ 120 میلیون تومان از این طریق کلاهبرداری نمایند.
وی افزود: از طریق پلیس اینترپل جهت دستگیری متهم اصلی در کشور ارمنسان در حال پیگیری هستیم اما دو نفر از همدستان او که در داخل کشور بودند شناسایی و دستگیر شدند.
رئیس پلیس فتا تهران به مردم هشدار داد که حتماً برای اینترنت بانک خود در خواست OTP یا رمزهای یک بار مصرف نمایند همچنین با درخواست محدود کردن انتقال وجه از طریق اینترنت به شعبه بانک خود مراجعه نمایند و از درست بودن آدرس درگاه های بانکی اطمینان کنند و هیچگاه ایمیل های مشکوک را باز نکنند.
سرهنگ کاکوان در پایان گفت: از هموطنان درخواست می کنم در صورت مواجه با موارد مشکوک ، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس  WWW.CyberPolice.ir  بخش مرکز فوریت های سایبری لینک ثبت گزارش های مردمی اعلام نمایند.
کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط