رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۱۱:۲۴
تنظیم اندازه قلم

پ

دستگیری عامل برداشت غیر مجاز از حساب بانکی

رئیس پلیس فتا خراسان شمالی به شهروندان در خصوص برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آن ها به دلیل اعتماد نابجا به دوستان و آشنایان هشدار داد و از آنان خواست در صورت سپردن کارت عابربانک خود به دیگران پس از دریافت آن حتما زمر اول و دوم آن را بلافاصله تعویض نمایند.

برابرگزارش پایگاه خبری پلیس فتا استان خراسان شمالی احدی از شهروندان با در دست داشتن شکوایه خود مبنی بر برداشت مبلغ ۵/۴۶۰/۰۰۰  ریال از حساب بانکی وی به این پلیس مراجعه کرده و درخواست رسیدگی به این موضوع را نمود.
رییس پلیس فتا استان در مورد اقدامات صورت گرفته در این موضوع اعلام داشت :
با عنایت به اظهارات شاکی و مستندات وی ، رسیدگی به این پرونده جهت رسیدن به نتیجه مشخص در دستور کار افسران این پلیس قرار گرفت .در اقدامات اولیه و با توجه به همکاری بانکهای عامل کلیه تراکنشهای حساب شاکی مورد بررسی قرار گرفت که مشخص گردید فرد خاطی مبلغ فوق را در چندین مرحله و به روشهای گوناگون مانند خرید شارژ، خرید اینترنتی و... از حساب شاکی خارج نموده است .
با توجه به سرنخهای بدست آمده کارشناسان این پلیس اقدامات بعدی را در جهت شناسایی متهم انجام داده و افرادی مرتبط با پرونده شناسایی گردیدند که با همکاری شاکی متهم اصلی پرونده که از آشنایان شاکی و ساکن شهرستان مشهد می باشد شناسایی و پرونده متشکله به همراه مستندات جهت رسیدگی و طی مراحل قانونی به مرجع محترم قضایی استان ارسال گردید.
سرهنگ پاسدار علی اعتمادی ضمن هشدار به شهروندان توصیه نمود:
۱-    در هنگام خرید از مغازه ها رمز بانکی خود را شخصاً وارد دستگاه کارت خوان نمایید و از گفتن آن به فروشنده و دیگران خودداری نمایید.
۲- کارت بانکی خود را به شخص دیگری ندهید و اگر دادید بعد از دریافت رمز کارت و رمز دوم را تعویض نمایید.
۳- کارت بانکی خود را کاملاً شخصی بدانید و از ارائه اطلاعات آن حتی به افراد نزدیک خودداری نمایید.
پلیس فتا ضمن صدور هشدارها و راهکارهای پیشگیرانه جرایم اینترنتی به عموم شهروندان عزیز، همواره آماده دریافت گزارشات و شکایات ومشاوره به شهروندان در حوزه فضای سایبر از طریق وب سایت Www.Cyberpolice.ir می باشد.
کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط