رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۱۲:۵۹
تنظیم اندازه قلم

پ

تکدی گری در فضای مجازی و تحریک حس نوع دوستی

سرهنگ فرامرز شاکری رئیس پلیس فتا  کردستان:این روزها  دیگر برای تکدی گری نیازی به پوشیدن لباس چرک‌مرده و پاره و حضور فیزیکی در معابر و سر و کله زدن با مردم نیست . تنها یک گوشی کافیست.

در پی رصد و پاییش فضای مجازی توسط پلیس فتا فردی که اقدام به تکدی گری در  فضای مجازی با سوء استفاده از عواطف انسانی مردم و تحریک حس نوع دوستی ، می نمود و با این شگرد ، مبلغ قابل توجهی وجه نقد را جمع آوری نموده بود ، شناسایی و دست گیر گردید .

سرهنگ شاکری بیان داشتند : با پیشرفت تکنولوژی ، حتی شیوه تکدی گری هم رنگ عوض کرده و وارد دنیای مجازی شده اند . در دنیای امروز دیگر نیازی به پوشیدن لباس چرک‌مرده و پاره و حضور فیزیکی در معابر و سر و کله زدن با مردم نیست . تنها یک گوشی دست دوم هم کفایت می کند .  این امر سبب سوء استفاده برخی از افراد شیاد و سوء استفاده گر در فضای مجازی جهت کلاهبرداری و نا امن تر کردن این بستر برای کاربران شده اند .

سرهنگ شاکری ادامه دادند : هیچ‌گاه به این‌گونه کانال‌ها و افراد اعتماد نکنند و اگر قصد کمک به افراد نیازمند را دارند، حتما از وب سایت‌های موسسه‌های خیریه معتبر و دارای مجوز استفاده کنند و یا در صورتی که می‌خواهند به صورت شخصی به فردی نیازمند کمک کنند، به حساب آنها پولی پرداخت نکنند و خود شخصا به بیمارستان یا مرکز درمانی مد نظر مراجعه و پس از بررسی صحت و سقم جریان‌ و پس از اطمینان از وجود فرد نیازمند، هزینه را برای درمان در همان مرکز درمانی واریز نمایند که مطمئن باشند، مورد کلاهبرداری قرار نگرفته‌اند. همچنین از هموطنان عزیز درخواست می‌کنیم در صورت مواجه و یا مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی اعلام نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط