رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1395-11-09 13:38
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 67871

انهدام باند گردانندگان 39 کانال مستهجن

سرهنگ "علی اعتمادی" با اعلام این خبر گفت: با توجه به انجام رصد و پایش مستمر فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا یک کانال مستهجن نگار که اقدام به درج داستانهای غیر اخلاقی بصورت گسترده می کرد، شناسایی شد.
 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا :سرهنگ "علی اعتمادی" در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اعلام این خبر گفت: با توجه به انجام رصد و پایش مستمر فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا یک کانال مستهجن نگار که اقدام به درج داستانهای غیر اخلاقی بصورت گسترده می کرد، شناسایی شد.
این مقام انتظامی با بیان اینکه ماموران با تشکیل یک تیم عملیاتی وارد عمل شده و موفق شدند مدیر اصلی این کانال و دو نفر از همدستانش را شناسایی کنند، افزود: در این رابطه طی دو عملیات جداگانه توسط ماموران پلیس فتا و پلیس امنیت عمومی استان، مدیر کانال و همدستانش دستگیر شدند.  
وی بیان داشت: در بازرسی از گوشی تلفن همراه متهم اصلی، مشخص شد وی مدیریت تعداد 39 کانال مستهجن را برعهده داشته و همچنین عضو تعداد 135 کانال با محتویات مستهجن بوده که در این کانال ها اقدام به درج تبلیغات و کسب درآمد از این طریق می کند.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه متهم با ایجاد و مدیریت 39 کانال و درج تبلیغات در آنها ماهیانه 50 میلیون ریال درآمد نامشروع کسب می کرده، خاطرنشان کرد: متهم اصلی دارای سابقه کیفری است که پس از تفهیم اتهام روانه زندان شد.
سرهنگ اعتمادی با اشاره به اینکه جنگ امروز جنگ فرهنگی در دنیای مجازی است، گفت: این امر هوشیاری پلیس را برای مقابله با آسیب های فضای مجازی بخصوص شبکه های اجتماعی دوچندان می کند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه آشنایی کامل با فن آوری روز و جرائم از اهداف ناجا است، تصریح کرد: به روز بودن پلیس در بعد نرم افزاری و سخت افزاری فن آوری ارتباطات و اطلاعات، توانمندی پلیس را افزایش داده و خلاءهای بستر جرائم و آسیب های اجتماعی را از بین می برد.
وی در پایان از شهروندان خواست در صورت مواجهه با هرگونه مشکل در فضای مجازی موضوع را با پلیس فتا استان خراسان شمالی به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir یا ایمیل این پلیس به آدرس kh.shomali_fata@police.ir و یا با شماره تلفن های 110 و 2-2182770 اطلاع دهند.

کلمات کلیدی :

توسط حمید در 1395-11-10 11:51

واقعا ممنون
نمیدونم با این وضعیت شبکه های اجتماعی که جلو میره کار به کجا ختم بشه؟!
خدا شما رو خیر بده ؟

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط