رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1395-11-13 11:27
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 68191

نصب برنامه مخرب در گوشی هوشمند ابزار دسترسی به كاربری فعالیت های اینترنتی

سرگرد نوروزی رئیس پلیس فتا استان مرکزی گفت:نصب برنامه مخرب بر روی گوشی هوشمند ابزاری برای دسترسی غیر مجاز به كاربری فعالیت های اینترنتی شهروندی اراكی شده بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس" سرگرد مصطفی نوروزی" رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در این باره گفت: چندی پیش یكی از شهروندان اراكی با ارائه مرجوعه قضایی به پلیس فتا استان مراجعه كرد و اذعان داشت شخصی ناشناس با دسترسی غیرمجاز به كاربری وی در یكی از برنامه های تحت وب، اقدام به فروش كاربری وی كرده است.
وی افزود:در بررسی های اولیه كه از سوی كارشناسان پلیس فتا مشخص شد كه شاكی بدون توجه به نكات امنیتی، برنامه ای مخرب را بر روی گوشی هوشمند خود نصب كرده است و پس از نصب این نرم افزار، فردی ناشناس به كاربری وی در یكی از برنامه های تحت وب دسترسی پیدا كرده است.
سرگرد نوروزی ادامه داد: با آغاز تحقیقات تخصصی پلیس، بلافاصله عامل این دسترسی غیرمجاز كه ساکن یکی از استان های همجوار بود شناسایی شد و با اخذ نیابت قضایی و اعزام تیمی از کارشناسان ،به پلیس فتا استان انتقال داده شد.
این مقام مسئول خاطر نشان كرد: متهم در اظهارات خود به ارتکاب این عمل مجرمانه اعتراف كرد و سرانجام برای برخورد قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.
سرگرد نوروزی از شهروندان خواست در صورت استفاده از تجهیزات هوشمند و در صورت نیاز به نصب نرم افزارهای جانبی بر روی این تجهیزات حتماً مجوز های مورد نیاز این برنامه ها را مطالعه نموده و سپس نسبت به نصب اقدام كنند.
 

کلمات کلیدی :

توسط امیر حسین مظفری در 1395-11-16 14:01

با سلام : ضمن خسته نباشید ؛ اگر راهکارهای مقابله با تهدیدها را به صورت خاص ؛ در سایت پلیس فتا بگذارید ؛ احتمالا موثرتر خواهد بود . با تشکر

توسط کاربران میهمان در 1395-11-13 22:22

سلام خسته نباشید میخواستم ببینم یه سایته چجور بفهمم امنه بهش اعتماد کنم

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط