رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۳:۳۱
تنظیم اندازه قلم

پ

کلاهبرداری با فروش کالاهای غیر مجاز در فضای سایبر

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: کلاس آموزشی با موضوع کلاهبرداری از طریق فروشگاه های اینترنتی جعلی در جمع دانش آموزان دختر دبیرستان خانزاد شهرستان آمل برگزار شد.
کارشناس پلیس فتا استان مازندران در کلاس آموزشی برای دانش آموزان دختر دبیرستان خانزاد شهرستان آمل در رابطه با  کلاهبرداری  از طریق فروشگاه های اینترنتی جعلی عنوان داشت: در چند سال اخیر شاهد تبلیغات زیادی در فضای مجازی بوده ایم.در حالی که خرید آنلاین کالا و خدمات، از با ارزش ترین خدماتی است که بر روی اینترنت ارائه می‌شود، ولی متاسفانه بعضی مجرمین با استفاده از فضای سایت هایی که محل ارائه تبلیغات رایگان هستند اقدام به تبلیغ  انواع کالاها نموده و پس از فریب افراد و واریز نمودن وجوه توسط مشتری از ارسال کالا خودداری می‌نمایند و یا در مواردی افراد مورد سرقت رایانه‌ای و دسترسی غیر مجاز به اطلاعات قرار می‌گیرند.

وی در ادامه گفت: در خرید از فروشگاه های اینترنتی حتی الامکان از فروشگاه های معتبر و دارای نماد اعتماد استفاده نمایید اما اگر از فروشگاهی غیر از فروشگاه های دارای نماد اعتماد الکترونیک خرید می کنید، برای ثبت نام و ورود، دقت لازم را در افشای هویت خود داشته باشید زیرا ریسک مورد سرقت هویت قرار گرفتن وجود دارد.

این کارشناس افزود: حتی الامکان از فروشگاه هایی خرید نمایید که معتبر هستند و یا اینکه امکان پرداخت وجه را در هنگام تحویل محصول، ارائه می دهند.اگر چه ثبت قانونی شدن دلیل بر قانونی عمل کردن نیست، سعی کنید از فروشگاه هایی که آدرس و تلفن خود و همچنین شماره ثبت خود را روی سایت قرار می دهند، استفاده کنید.

کارشناس پلیس فتا مازندران در پایان به دانش آموزان هشدار داد:
- در صورتی که کالایی با قیمتی غیر قابل باور ارزان تر از قیمت اصلی به فروش می رسد به آن شک کنید.
- فروشگاه‌هایی كه كالاهای غیرمجاز به فروش می رسانند، به احتمال فراوان، به قصد كلاهبرداری به وجود آمده اند.
- صفحاتی كه ناخواسته در برابر شما باز می شوند و حاوی تبلیغات فروش كالاها و ارائه خدمات هستند، ممكن است تقلبی بوده و قصد كلاهبرداری داشته باشند

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط