رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۰۸:۵۲
تنظیم اندازه قلم

پ

متلاشی نمودن باند پولشویی بین‌المللی و دستگیری متهمین

عوامل ایرانی باند پولشویی بین المللی در چنگال پلیس فتا پایتخت

رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری عاملان پولشویی باند بین المللی خبر داد.
سرهنگ کاکوان در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا تهران گفت : پرونده ای به شکایت فردی به این پلیس واصل ،شاکی بیان داشتند مبلغی از حساب ایشان برداشت گردیده است. در اقدامات بعدی مشخص گردید وجوه ابتدا به حساب متهم واریز و ایشان نسبت به خرید ارز با هویت خود اقدام نموده است. در همین حال چندین پرونده مشابه دیگر نیز با به این پلیس واصل گردید. لذا رسیدگی به پرونده های فوق با جدیت در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفته و با اقدامات پلیسی موفق به شناسایی آدرس و محل اختفاء متهمین گردیده ، این درحالیست که پرونده های دیگری به همان شیوه و شگرد اما با متهمی متفاوت نیز واصل که پس از بررسی های صورت گرفته ی کارشناسان مشخص شد پرونده های مذکور با پرونده های متهم اصلی در ارتباط می باشند.
سرهنگ کاکوان افزود پس از اخذ دستور و نیابت قضایی متهم راساً در مخفیگاه خود دستگیر و به انجام جرم بزه خود معترف گردید و در اعترافاتش به صورت مشروح بیان داشت در کمپ پناهندگان یونان با ایرانی هایی دوست و آشنا شده ام و اکنون که آنها اقامت گرفته و ساکن یونان شده اند در ابتدای امر تحت عنوان مطالبه بدهی شان از ایران درخواست همکاری نموده ولی بعد از مدتی متوجه شدم که آنها اقدام به برداشت وجه از حساب مردم نموده و وجوه را در حساب ما واریز می نمایند. من هم درصدی از وجه را به عنوان دستمزد برداشت کرده و مابقی را به صورت ارز به یونان می فرستادم. تا اینکه یکی از متهمین که مدتی با بنده کار می کرد مبلغی از ما سرقت کرده و به ترکیه فرارکرد لذا شخصی دیگری به تازگی جایگزین وی گردید.
این مقام انتظامی افزود: با هماهنگی مقام محترم قضایی متهمین دستگیر در ادامه به دادسرا اعزام و پس از صدور قرار مناسب روانه زندان شدند..در بازجویی های اولیه متهم از موضوع اظهار بی اطلاعی نموده و منکر هرگونه کلاهبرداری گردید، لیکن طی بازجویی های فنی و پلیسی و پس از ارائه مستندات پرونده ، متهم چاره ای جز اعتراف نداشت.جالب اینجاست که متهم اصلی در ابتدای امر خودش با افتتاح حساب نزد تعدادی بانك با هویت خویش نسبت به پولشویی اقدام نموده و با مسدود شدن حساب های بانكی جهت پولشویی مجبور به هماهنگی با نفرات دیگر شده و خودش بعنوان سراكیپ تیم فعالیت داشته است و با استفاده از شبكه های اجتماعی با متهـمین مســتقر در خارج از كشور ارتباط برقرار می نموده است. همچنین متهم پس از صدور قرار مناسب، روانه زندان گردید.
سرهنگ کاکوان در پایان هشدار داد عدم استفاده مشتریان از  OTP در ورود به بانکداری مجازی آنها میباشد چراکه متهمین اصلی در خارج از کشور نسبت به مدیریت سرقت از حساب های بانکی ایرانیان اقدام نموده اند.
این مقام انتظامی افزود:در صورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir قسمت گزارشات مردمی ثبت نمایید./.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط