۱۳۹۵-۱۲-۰۹ ۱۴:۳۶
تنظیم اندازه قلم

پ

رئیس پلیس فتا استان فارس:

مسافران نوروزی مراقب کی‌لاگرها باشند

رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: مسافران نوروزی که از کافی‌نت‌ها برای کارهای اینترنتی خود بهره می‌برند مراقب باشند تا در دام کی‌لاگرها (سخت‌افزاری و نرم‌افزاری) گرفتار نشوند.
 
" سرهنگ حبیب اله رجبلی رئیس پلیس فتا استان فارس" اظهار داشت: مسافران نوروزی که از کافی نت ها برای کارهای اینترنتی خود بهره می برند مراقب باشند تا در دام کی لاگرها (سخت افزاری و نرم افزاری) گرفتار نشوند.
رئیس پلیس فتا استان با اشاره به امنیت اطلاعات در هنگام اتصال به اینترنت گفت: تجهیزات الکترونیکی که از طریق وای فای باز و رایگان ارائه شده در مکان های عمومی به اینترنت متصل می شوند به علت نبود رمزهای عبور مناسب و جداگانه، فاقد امنیت لازم برای انجام کارهای مهم و ضروری می باشند.
سرهنگ رجبلی با بیان اینکه برخی مسافران نوروزی نیز برای انجام عملیات بانکی به کافی نت ها مراجعه می کنند، گفت: مسافران نوروزی که از کافی نت ها برای کارهای اینترنتی خود بهره می برند مراقب باشند تا در دام کی لاگرهای سخت افزاری و نرم افزاری گرفتار نشوند.
وی یکی از مهمترین راه های سرقت اطلاعات را از طریق کی لاگر ها دانست و گفت: کیلاگر ها ابزاری جاسوسی هستند که برای سرقت اطلاعات وارد شده از طریق کیبورد به دو صورت سخت افزاری و نرم افزاری طراحی شده اند. نوع سخت افزاری به عنوان رابطی بین کیس و کیبورد قرار می گیرد و تمامی اطلاعاتی که از طریق کیبورد وارد می شود را در حافظه خود ذخیره می کند.
این مقام مسئول ادامه داد: در هنگام مراجعه به کافی نت حتما سیستمی را که استفاده می کنید مراقب باشید سخت افزارهای کی لاگر نصب نشده باشد در این مورد می توانید با بررسی وضعیت دریافت و ارسال اطلاعات سیستم مطمئن گردید که کیلاگر نرم افزاری روی سیستم نصب نشده باشد.
سرهنگ رجبلی تاکیدکرد: مسافران نوروزی هنگام تبادل اطلاعات مالی و مهم خود در کافی نت ها حتما از صفحه کلیدهای مجازی استفاده نمایند و رمزهای بانکی خود را با این صفحات وارد نمایند. یا در فایل دیگری تایپ نموده و سپس کپی نمایند. همچنین دقت نمایند تنظیمات مرورگرها در خصوص ذخیره نام و حساب کاربری و رمزهای ورودی را غیر فعال نمایند.
رییس پلیس فتا استان همچنین با بیان اینکه زمان و مکان مراجعه به کافی نت ها را در طول سفر یادداشت کنید، گفت: این امر می تواند در صورت وقوع جرمی یا هک حساب های کاربری شما پلیس را کمک نماید تا محل سرقت اطلاعات شما سریعتر مشخص شود. لذا در طول مسافرت به هر کافی نتی که مراجعه می کنید آدرس و زمان آن را یادداشت کنید. پس از اتمام فعالیت بانکی در نت سراها ترجیحا در اولین فرصت نسبت به تغییر رمز دوم حساب خود اقدام نمایید.
 
در نهایت پلیس فتا از هموطنان درخواست می­کند در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس    Cyberpolice.ir ایمیل : fars_fata@police.ir  و یا تلفن : ۲۱۸۳۹۱۹-۰۷۱  به ما گزارش نمایند.
کلمات کلیدی :

توسط کاربر ایرانی در ۱۳۹۵-۱۲-۱۵ ۰۷:۳۹

صمیمانه از شما به جهت اطلاع رسانی کافی و دقیق سپاسگذاریم!!!!

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط