رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1396-01-15 10:47
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 76591

دستگیری سارق گوشی در پی سوءاستفاده از شبکه‌های اجتماعی

فردی که به وسیله گوشی هوشمند سرقتی اقدام به فعال سازی شبکه های اجتماعی و ایجاد ارتباط با مخاطبین گوشی نموده بود توسط کارشناسان پلیس فضای تولید و تبادل انتظامی استان شناسایی و دستگیر شد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس فتا "سرهنگ امینی" رئیس پلیس تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان با اعلام این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان همدانی مبنی بر دسترسی غیر مجاز به حساب های کاربری در اپلیکیشن های شبکه های اجتماعی ، شناسایی متهم در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
این مقام انتظامی فرمود:در تحقیقات اولیه از شاکی مشخص گردید حدودا یک سال پیش گوشی شاکی به سرقت رفته است و مدتی است شخص ناشناسی با یکی از اپلیکیشن‌های شبکه اجتماعی اقدام به ساختن حساب کاربری با سوء‌استفاده از تصاویر شخصی شاکی نموده و با ارسال پیام  به مخاطبین گوشی ایشان،  ایجاد مزاحمت نموده است.
این مقام انتظامی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات فنی و بکارگیری شگرد های خاص پلیسی، مجرم را شناسایی و پس از اخذ دستور مقام محترم قضایی نامبرده را دستگیر کردند.
سرهنگ امینی اضهار کرد: در بازجویی های فنی مشخص شد: متهم که حدودا28 سال داشت بدواً منکر بزه ارتکابی بوده و سعی در کتمان حقیقت داشتند که با ارائه مستندات علمی لب به اعتراف گشوده و صراحتاً به موضوع سرقت و دسترسی غیر مجاز اعتراف و هدف از این کار سرگرمی  بیان کرد.
رئیس پلیس فتا استان همدان با بیان اینکه تصاویر خصوصی و خانوادگی خود را در گوشی‌های همراه و یا رایانه‌های که متصل به اینترنت هستند ذخیره نکنید، به کاربران توصیه کرد با قرار دادن رمز پین گوشی و همچنین رمز گذاری برروی فایل‌های خود در تلفن همراه‌ و همچنین قرار دادن پسورد بر روی اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی که بر روی گوشی هوشمند نصب می‌باشد، مانع از دستیابی افراد سودجو به اطلاعات آن گردید.
ایشان در پایان توصیه کرد:شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری ، لینک ثبت گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند.
کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط