۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۳:۰۵
تنظیم اندازه قلم

پ

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی :

انتشار تصاویر دستکاری شده در پی خصومت شخصی در شبکه‌های اجتماعی

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی از دستگیری افرادی که اقدام به ویرایش تصاویر بر روی عکس های غیر اخلاقی می کردند، خبر داد.
 
سرهنگ " محسن محمودی " در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فرد یا افرادی با اقدام به انتشار تصاویر غیر اخلاقی ویرایش شده توسط نرم افزارهای ویرایش تصویر و درج مطالب خلاف واقع در شبکه اجتماعی تلگرام عامل باعث آبروریزی و هتک هیثیت وی شده است ، موضوع بلافاصله جهت پیگیری در دستور كار کارآگاهان پلیس فتا استان قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود: در این راستا با بررسی‌ها و اقدامات تخصصی و تحلیل‌های پلیسی کارشناسان و کارآگاهان پلیس فتا هویت گردانندگان و مدیران کانال تلگرامی فوق مشخص و افراد شناسایی شده جهت تحقیقات تکمیلی به این پلیس احضار گردیدند.

وی در ادامه تصریح کرد: متهمین در ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی خود شدند که با مشاهده ادله و مستندات مربوطه به عمل خود اعتراف و عنوان کردند که قبلاً با شاکی دوست بوده و جهت تلافی و خصومت شخصی اقدام به ویرایش تصویر شاکی و انتشار آن در کانال تلگرامی نموده اند که پرونده پس از تکمیل جهت سیر مراحل قضایی به دادسرا معرفی شد.

رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی به کلیه همشهریان توصیه کرد: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی راهی مناسب جهت عقده گشایی و تسویه حساب های شخصی نیست و برای اینکه بتوانیم به سلامت فضای مجازی کمک کنیم و از نامساعد بودن این فضا ممانعت نماییم نباید این فضا را فضایی برای هتک حیثیت، توهین و اهانت ، انتقام جویی و ... برای کاربران تبدیل کنیم و به یاد به یاد داشته باشیم افرادی که باعث بر هم زدن نظم فضای مجازی می شود تخلف محسوب شده و طبق قانون با افراد متخلف برخورد خواهد شد.

وی در پایان گفت: در صورت بروز مشکلات در فضای سایبری، پلیس فتا آمادگی مقابله با جرائم رایانه‌ای را دارد و از عموم مردم درخواست داریم در صورت مواجهه با جرائم رایانه‌ای مراتب را سریعاً به وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط