۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۲:۱۸
تنظیم اندازه قلم

پ

گرگ فضای مجازی با همکاری پلیس آگاهی دستگیر شد

شرور فضای سایبر تحت لقب گرگ دستگیر شد

رئیس پلیس فتا استان فارس از کشف پرونده با موضوعیت اقدام به قدرت نمایی و شرارت در فضای مجازی توسط پلیس فتا و آگاهی خبر داد .

سرهنگ حبیب اله رجبلی رئیس پلیس فتا استان فارس در این خصوص بیان نمود که اخیرا کارشناسان پلیس فتا در گشت زنی های خود در فضای مجازی در شبکه اجتماعی اینستاگرام صفحه ای را شناسایی نمودند، که در آن شخصی با لقب گرگ اقدام به قدرت نمایی و شرارت می نمود.
با توجه به اهمیت موضوع ، کارشناسان پلیس فتا با اقدام فنی متهم را در فضای مجازی رصد و شناسایی نموده و پرونده متشکله جهت اقدامات کاراگاهی به  پلیس آگاهی ارسال  و متهم  توسط پرسنل پلیس آگاهی دستگیر و تعدادی اسلحه غیر مجاز کشف گردید.
سرهنگ حبیب اله رجبلی در این خصوص هشدار داد پلیس فتا با توجه به دسترسی های موجود با استفاده از نیروهای متخصص در جهت اجرای عدالت گام بر می دارد و همواره با افراد خاطی که قصد بر هم زدن نظم و امنیت را دارند ، در این فضا برخورد خواهد نمود.
وی به ماده ۱۵ بند "ب"جرایم رایانه ای اشاره کرد و گفت: چنانچه کسی افراد را به ارتكاب جرائم منافی عفت یا استعمال مواد مخدر یا روان‌گردان یا خودكشی یا انحرافات جنسی یا اعمال خشونت‌آمیز تحریك یا ترغیب یا تهدید یا دعوت كرده یا فریب دهد یا شیوه ارتكاب یا استعمال آنها را تسهیل كند یا آموزش دهد، به حبس از نود و یك روز تا یك سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (۵.۰۰۰.۰۰۰) ریال تا بیست میلیون (۲۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال یا هر دو مجازات محكوم می‌شود.
 
کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط