۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۰:۴۱
تنظیم اندازه قلم

پ

تبلیغ و فروش اقلام ممنوعه در فضای مجازی جرم می باشد

تبلیغ و فروش اقلام ممنوعه در فضای مجازی جرم می‌باشد

رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: با تلاش ماموران این پلیس فردی که در فضای مجازی اقدام به تبلیغ و فروش اقلام ممنوعه می‌کرد دستگیر شد.
 
سرهنگ حبیب اله رجبلی رئیس پلیس فتا استان فارس در این خصوص بیان نمود که اخیرا کارشناسان پلیس فتا در گشت زنی های خود در فضای مجازی در شبکه اجتماعی اینستاگرام صفحه ای را شناسایی نمودند، که در آن شخصی با قرار دادن تصاویر و عکس های خود به همراه اقلام غیر مجاز اقدام به تبلیغات سو می نمود.
با توجه به اهمیت موضوع ، کارشناسان پلیس فتا با اقدام فنی متهم را در فضای مجازی رصد و شناسایی نموده و پرونده متشکله جهت اقدامات کاراگاهی به  مراجع ذی ربط ارسال و متهم دستگیر و اقلام غیر قانونی کشف گردید.
 
سرهنگ رجبلی در این خصوص هشدار داد پلیس فتا با توجه به دسترسی های موجود و بهره از نیرو های متخصص در جهت اجرای عدالت گام بر می دارد و همواره با افراد خاطی که با قصد ارتکاب اعمال مجرمانه در این فضا وارد می شوند ، برخورد خواهد نمود.
 
وی به ماده ۱۵ بند "ب"جرایم رایانه ای اشاره کرد و گفت: چنانچه کسی افراد را به ارتكاب جرائم منافی عفت یا استعمال مواد مخدر یا روان‌گردان یا خودكشی یا انحرافات جنسی یا اعمال خشونت‌آمیز تحریك یا ترغیب یا تهدید یا دعوت كرده یا فریب دهد یا شیوه ارتكاب یا استعمال آنها را تسهیل كند یا آموزش دهد، به حبس از نود و یك روز تا یك سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (۵.۰۰۰.۰۰۰) ریال تا بیست میلیون (۲۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال یا هر دو مجازات محكوم می‌شود.
 
کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط