رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۹:۱۶
تنظیم اندازه قلم

پ

اخاذی از دختران جوان به بهانه ازدواج

شخصی که در شبکه های اجتماعی موبایلی با اغفال دختر ۱۷ ساله ای برای او ایجاد مزاحمت کرد و اقدام به تهدید و اخاذی نموده بود توسط کارآگاهان سایبری پلیس فتا استان مازندران شناسایی و دستگیر شد.
سرهنگ حسن محمدنژاد رئیس پلیس فتا استان مازندران در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر اعلام کرد : در پی شکایت احدی از شهروندان استان، با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و اظهار داشت؛ شخصی با  معرفی خود در یکی از شبکه های اجتماعی پیام رسان دختر ۱۷ ساله ام را اغفال نمود و با او طرح دوستی ریخته و به بهانه ازدواج با او به عکس های شخصی وی دست یافت و سپس وی را تهدید کرد که در صورت عدم واریز وجه درخواستی به حساب بانکی اش، تصاویر وی را در فضای مجازی منتشر خواهد کرد.از این رو تقاضای رسیدگی به موضوع را دارم.

سرهنگ محمدنژاد گفت: در ادامه حسب دستور مقام محترم قضایی رسیدگی به این پرونده در دستور کار ماموران پلیس فتا استان قرار گرفت و با بررسی های فنی به عمل آمده، متهم به هویت معلوم اهل و ساکن شهریار شناسائی گشت.

وی گفت: کارشناسان پلیس فتا استان در ادامه با هماهنگی مقام محترم قضائی و با اخذ نیابت قضائی به شهرستان مذکور اعزام وبا  هماهنگی و همکاری پلیس فتا غرب استان تهران متهم جلب و دستگیر شد و سیستم های رایانه ای و مخابراتی وی جمع آوری گردید.

سرهنگ محمدنژاد در ادامه افزود: متهم در اعترافات به عمل آمده ضمن اقرار به بزه انتسابی عنوان داشت؛ از عید سال جاری با شاکیه در شبکه اجتماعی آشنا شدم و بعد از یک ماه مسئله ازدواج با او را مطرح کردم و از وی درخواست عکس های شخصی اش را نمودم.

وی گفت: متهم در ادامه بعد از گذشت چند ماه از رابطه خود با شاکیه، تقاضای وجه نقد از او نمود و تهدید کرد که در صورت عدم واریز وجه درخواستی به حساب بانکی اش، عکس های وی را در فضای مجازی منتشر خواهد کرد.

سرهنگ محمدنژاد در خاتمه گفت: با بررسی گوشی تلفن همراه متعلق به متهم، تعداد زیادی از عکس های متعلق به دختران جوان دیگر کشف گردید.در نهایت با توجه به اعتراف متهم به بزه انتسابی، پرونده درمعیت طرفین به دادسرا ارسال و برای متهم قرار قانونی مناسب صادر گردید.

وی با بیان اینکه مراقبت از عکس ها و تصاویر خصوصی امری مهم است،هشدار داد: به هیچ عنوان عکس های شخصی و خانوادگی خود را در شبکه های اجتماعی قرار ندهید و فراموش نکنید افراد آنلاین که در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی هستند غریبه بوده و هیچگونه اطلاعاتی را برای آنها به اشتراک نگذارید.

رئیس پلیس فتا مازندران در پایان گفت: از بارگذاری و به اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلم‌های شخصی در شبکه‌های اجتماعی خودداری نموده و در صورتیكه شخصی برای شما مزاحمت ایجاد می نماید از ادامه ارتباط و پاسخگویی اجتناب ورزیده و این ایجاد مزاحمت را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط