رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۰۹:۳۱
تنظیم اندازه قلم

پ

دستگیری کلاهبردار ۸۰۰ میلیون ریالی از مشتریان خرید اینترنتی سایت‌های آگهی رایگان

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرگرد مرتضی ابوطالبی گفت: شخصی با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و اظهار داشت فردی، کالایی را جهت فروش در سایت دیوار قرار داده که بنده تماس گرفتم و مبلغ مورد نظر را برای ایشان واریز نمودم ولی بعد از واریز مبلغ دیگر فروشنده پاسخگو نبود، پرونده در این پلیس تشکیل و اقدامات مورد نیاز در جهت بررسی پرونده در دستور کار قرار گرفت .
 
وی افزود: همچنین در ادامه روند رسیدگی پرونده، چند شخص دیگر نیز با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و در خصوص خرید از سایت دیوار و عدم وصول اقلام مورد نظر و پاسخگو نبودن فروشنده شکایت نمودند که در نهایت مشخص گردید شکایات اخیر با عنوان کلاهبرداری از طریق سایت مورد نظر در مورد فروش اجناس توسط یک نفر بوده است .
  سرگرد ابوطالبی ادامه داد: با انجام اقدامات تخصصی و شگردهای خاص پلیسی متهم که در یکی از استان های همجوار سکونت داشت شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام محترم قضایی دستگیر و به همراه ادله مکشوفه از وی به این پلیس انتقال داده شد.
 سرگرد ابوطالبی خاطر نشان کرد: در ادامه بررسی پرونده با توجه به بازجویی متهم، مستندات و ادله بدست آمده، وی به فعالیت در حدود ۲ سال کلاهبرداری به مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال اعتراف نمود.
این مقام انتظامی نکاتی را به هموطنان برای یک خرید امن متذکر گردید :
- قبل از این که خریدی انجام دهید، آدرس و شماره تلفن واقعی فروشنده اینترنتی را بررسی کنید و نسبت به صحت آن اطمینان حاصل نمایید. به این منظور که اگر بعداً برای شما سوالی پیش بیاید و یا به مشکلی برخورد کنید، این آدرس و شماره تلفن در دست شما است و می توانید به آنها مراجعه کنید.
-  شرایط و ویژگی ها را به دقت بررسی کنید. اگر شما از محصول راضی نیستید، آیا می توانید آن را برگردانده و پول خود را دریافت کنید؟ هر نوع اطلاعات ثبت شده که مربوط به این معامله است و شامل تمامی نامه های الکترونیک ارسالی به فروشنده و دریافتی از فروشنده است، را ذخیره کرده و از آنها پرینت بگیرید.
- اطلاعات کارت اعتباری خود یا سایر اطلاعات مالی خود را در ازای خرید و دریافت جدیدترین اسباب بازی، کارت هدیه رایگان، یک شغل فصلی و یا اجاره (یک محل) برای تعطیلات در اختیار شخصی که نمی شناسید، قرار ندهید.
-  بر روی لینک موجود در نامه الکترونیک کلیک نکنید. شرکت هایی که فعالیت آنها مشروع و قانونی است، اطلاعات مالی شما را از طریق نامه الکترونیک یا پیام های پاپ آپ درخواست نمی کنند.
 - با دانستن نام سازنده یک کالا و شماره مدل، شما می توانید ویژگی های این کالا را به صورت جز به جز با سایر کالاهای مشابه مقایسه کنید. بعضی از خرده فروشان کالا را به قیمتی که سایر رقبا عرضه می کنند
- مبالغ را از طریق کارت اعتباری یا کارت هزینه پرداخت کنید.
- به صورت روزانه و مستمر حساب های خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید  تمامی برداشت های پول از حساب مطابق نظر خودتان صورت گرفته است .
رئیس پلیس فتا استان یزد در پایان خطاب به شهروندان گفت: کاربران فضای مجازی می توانند از کلیه مطالب آموزشی در سایت پلیس فتا به آدرس   www.CyberPolice.ir  استفاده نمایند و جهت ارتباط با پلیس فتا از طریق ثبت فوریت های سایبری بخش گزارش مردمی اقدام نمایند.
کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط