رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۶-۰۵-۰۲ ۱۱:۱۵
تنظیم اندازه قلم

پ

فرمانده انتظامى شهرستان نیشابور خبر داد:

تهدید به انتشار عكس‌هاى خیالى، موجب ‌اختلاف زوج جوان شد

سرهنگ حسین بیات مختارى از دستگیرى عامل مزاحمت‌هاى سایبرى براى زن جوان در شهرستان نیشابور خبر داد.

سرهنگ حسین بیات مختارى در تشریح خبر گفت: با توجه به ارجاع دستور قضایى مبنى بر شناسایى و دستگیرى عامل مزاحمت هاى زن جوان رسیدگى به پرونده در دستور كار كارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

شاكیه در اظهارات اولیه خود به كارشناسان پلیس فتا گفت: مدتى است در شبكههاى اجتماعى و فضاى سایبرى از خطى ناشناس، فردى با تهدید به انتشار عكسهایم درخواستهاى نامشروعى را دنبال مىكند كه این موضوع پریشانى خاطر خانواده‌ام را موجب شده است.

كارشناسان پلیس فتا شهرستان نیشابور در پى بررسى‌هاى صورت گرفته و تحقیقات بعمل آمده توانستند عامل مزاحمت سرهنگ حسین بیات مختارى در تشریح خبر گفت: با توجه به ارجاع دستور قضایى مبنى بر شناسایى و دستگیرى عامل مزاحمت شهرستان نیشابور هاى زن جوان رسیدگى به پرونده در دستور كار كارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

شاكیه در اظهارات اولیه خود به كارشناسان پلیس فتا گفت: مدتى است در شبكه‌هاى اجتماعى و فضاى سایبرى از خطى ناشناس فردى با تهدید به انتشار عكس هایم درخواست‌هاى نامشروعى را دنبال مى كند كه این موضوع پریشانى خاطر خانواده شهرستان نیشابور ام را موجب شده است.

كارشناسان پلیس فتا شهرستان نیشابور در پى بررسى‌هاى صورت گرفته و تحقیقات بعمل آمده توانستند عامل مزاحمت‌هاى اینترنتى را شناسایى و با هماهنگى قضایى به مكان پلیس فتا دلالت نمایند.

متهم به نام امیر‌حسین ۱۸ ساله با مشاهده ادله غیر‌قابل انكار پلیس اعتراف نمود: از كودكى از دختر فامیل‌مان و برخورد و اخلاق خوبش خوشم مى‌آمد اما به دلیل اختلاف سنى زیادى كه با او داشتم مسلما بیانش هم موضوعى خنده دار بود، به همین خاطر پس از گذشت چند سالى با در دل داشتن عشق و علاقه قدیمى، سعى كردم وى را در فضاى سایبرى دنبال نمایم و باخطى ناشناس، شاكى را تهدید به انتشار عكس‌هایش مى‌كردم و به نوعى مزاحم وى مى‌شدم اما تهدید به انتشار عكس فقط موضوعى براى تهدید وى بود و من هرگز عكسى از وى در اختیار ندارم!

سرهنگ حسین بیات مختارى اضافه كرد: متهم به همراه پرونده متشكله، تحویل مقام قضایى گردید.

این مقام انتظامى تصریح كرد: با توجه به رشد جرایم سایبرى در حوزه اخلاق، عدم توجه به هشدارهاى پلیس و ناآگاهى از نحوه مواجهه با مجرمین به ویژه در جرایم اخلاقى تبعات بسیار سوئى براى قربانیان كه عمدتا بانوان محترم مى‌باشند، دارد. از همین رو سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir علاوه بر درج هشدارهاى مهم و اخبار حوادث سایبرى، آماده دریافت هرگونه نقطه نظرات شهروندان و گزارشات واصله مى‌باشد.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط