رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1396-05-15 14:08
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 89331

کلاهبرداری از شهروندان با درج آگهی فروش یک دستگاه ماشین لباسشویی

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گفت:زوج جوانی که با درج آگاهی فروش یک دستگاه ماشین لباسشویی در سایت دیوار از بین تماس 450نفر طعمه های خود را انتخاب و با دریافت بیعانه اقدام به کلاهبرداری می کردند، دستگیر شدند.

 

سرهنگ"علی موالی"در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهارداشت:در پی شکایت فردی مبنی بر اینکه با رویت یک دستگاه ماشین لباسشویی در سایت دیوار و واریز مبلغی پول به صورت بیعانه به حساب فردی با عدم تحویل کالای خریداری شده مواجه شده پرونده در این رابطه در پلیس فتا استان قم تشکیل شد.
وی گفت: در ادامه موضوع جهت شناسایی متهم در دستور کار این پلیس قرار داشت که تعداد شاکیان به 6 نفر رسید.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان قم افزود:با بررسی های صورت گرفته مشخص شد یک زوج 26ساله از طریق درج آگهی فروش ماشین لباس شویی به قیمت پایین و وسوسه انگیز در سایت دیوار مشتریانی را جذب و از آن ها طلب بیعانه تا سقف 500 هزار تومان می کردند.
سرهنگ موالی گفت:سپس با انجام اقدامات پلیسی محل زندگی متهمان شناسایی و با اخذ مجوز قضائی دستگیر شدند.
وی افزود: این افراد در تحقیقات منکر انجام بزه انتسابی بودند اما پس از مشاهده ادله انکار ناپذیر به جرم خود اعتراف و اذعان کردند پس از درج آگاهی فروش طی یک ماه بیش از 450نفر با آن ها تماس داشته که فقط به چند مورد از آن پاسخ داده اند.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان قم گفت: نهایتاً متهمان جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شدند.
سرهنگ موالی در خاتمه از همشهریان خواست، نسبت به اعتبار آگهی های فروش درج شده در فضای مجازی دقت بیشتری کرده و قبل از رویت کالا و صحت گفتار فروشنده، هیچگونه وجهی را پرداخت نکنند و هرگونه موارد مشابه را در اسرع وقت به پلیس اطلاع دهند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط