۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۴:۰۸
تنظیم اندازه قلم

پ

رئیس پلیس فتای استان قم:

کلاهبرداری از شهروندان با درج آگهی فروش یک دستگاه ماشین لباسشویی

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گفت:زوج جوانی که با درج آگاهی فروش یک دستگاه ماشین لباسشویی در سایت دیوار از بین تماس ۴۵۰نفر طعمه های خود را انتخاب و با دریافت بیعانه اقدام به کلاهبرداری می کردند، دستگیر شدند.

 

سرهنگ"علی موالی"در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهارداشت:در پی شکایت فردی مبنی بر اینکه با رویت یک دستگاه ماشین لباسشویی در سایت دیوار و واریز مبلغی پول به صورت بیعانه به حساب فردی با عدم تحویل کالای خریداری شده مواجه شده پرونده در این رابطه در پلیس فتا استان قم تشکیل شد.
وی گفت: در ادامه موضوع جهت شناسایی متهم در دستور کار این پلیس قرار داشت که تعداد شاکیان به ۶ نفر رسید.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان قم افزود:با بررسی های صورت گرفته مشخص شد یک زوج ۲۶ساله از طریق درج آگهی فروش ماشین لباس شویی به قیمت پایین و وسوسه انگیز در سایت دیوار مشتریانی را جذب و از آن ها طلب بیعانه تا سقف ۵۰۰ هزار تومان می کردند.
سرهنگ موالی گفت:سپس با انجام اقدامات پلیسی محل زندگی متهمان شناسایی و با اخذ مجوز قضائی دستگیر شدند.
وی افزود: این افراد در تحقیقات منکر انجام بزه انتسابی بودند اما پس از مشاهده ادله انکار ناپذیر به جرم خود اعتراف و اذعان کردند پس از درج آگاهی فروش طی یک ماه بیش از ۴۵۰نفر با آن ها تماس داشته که فقط به چند مورد از آن پاسخ داده اند.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان قم گفت: نهایتاً متهمان جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شدند.
سرهنگ موالی در خاتمه از همشهریان خواست، نسبت به اعتبار آگهی های فروش درج شده در فضای مجازی دقت بیشتری کرده و قبل از رویت کالا و صحت گفتار فروشنده، هیچگونه وجهی را پرداخت نکنند و هرگونه موارد مشابه را در اسرع وقت به پلیس اطلاع دهند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط