۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۳:۳۶
تنظیم اندازه قلم

پ

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی خبر داد:

برداشت غیر مجاز از حساب بانکی مادر زن

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان آذربایجان غربی از دستگیری فردی خبر داد که اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب مادرزن خود نموده بود.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسن کوره بلاغی در تشریح این خبر اظهار کرد: با توجه به حجم توزیع بسیار زیاد کارت های بانکی در بین مردم متاسفانه عده ای به علت عدم آگاهی از نحوه ی استفاده آن دچار مشکلات فراوانی از جمله سرقت از حساب بانکی می شوند.
وی در این خصوص به پرونده ای اشاره کرد که در پی شكایت یكی از شهروندان مبنی بر برداشت از حساب بانکی وی توسط فردی ناشناس موضوع در دستور كار این پلیس قرار گرفت. با بررسی های فنی و پلیسی توسط کارشناسان این پلیس متهم شناسایی گردید و با دستور مقام قضایی به این پلیس احضار که در تحقیقات به عمل آمده از وی مشخص گردید متهم داماد شاکیه می باشد.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهم در مواجه با مدارك و مستندات به بزه ارتکابی اقرار و اعلام داشت که بنده از سادگی و عدم آگاهی مادرزن خود سوء استفاده کرده و با ترفندی اطلاعات کارت بانکی وی را بدست آورده و اقدام به برداشت و خرید اینترتی از حساب وی نمودم.
وی در این باره افزود: متاسفانه یکی از مهمترین علل برداشت های غیر مجاز از حساب بانکی اعتماد به اطرافیان و نزدیکان می باشد.

سرهنگ کوره بلاغی به شهروندان توصیه نمود: به منظور جلوگیری از سوء استفاده و برداشت های غیر مجاز تحت هیچ شرایطی اطلاعات کارت های بانکی خود از جمله رمز اول و دوم، تاریخ انقضاء و ... در اختیار دیگران قرار نداده و پس از انجام تراکنش های بانکی رسیدهای دریافتی را با دقت امحاء نمایید.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط