رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۱۱:۰۸
تنظیم اندازه قلم

پ

شناسایی و دستگیری عامل تهدید و اخاذی از خانم‌های جوان در شبکه اجتماعی

رئیس پلیس فتا خراسان شمالی  از شناسایی و دستگیری عامل تهدید و اخاذی از خانم های جوان در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد.
 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا،سرهنگ پاسدار "علی اعتمادی" با اعلام جزئیات بیشتر این خبر گفت: در اجرای دستور مقام قضایی با موضوع تهدید و اخاذی مرتبط با خانمی بهویت معلوم در شبکه اجتماعی اینستاگرام مراتب به صورت ویژه در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود: کارشناسان این پلیس با انجام یکسری اقدامات فنی و پلیسی و برابر مستندات اخذ شده از شاکیه، موفق به شناسایی متهم شدند.
وی با اشاره به اینکه ماموران این پلیس طی هماهنگی با مراجع قضایی و با ورود به محل اختفای متهم فرد مورد نظر را دستگیر و جهت تکمیل تحقیقات به این پلیس انتقال شد، بیان داشت: متهم طی وب گردی در شبکه اجتماعی اینستاگرام با بدست آوردن شماره همراه شاکیه و برداشتن عکس پروفایل وی، شاکیه را تهدید می کرد.
سرهنگ علی اعتمادی خاطر نشان کرد: متهم بعد از تکمیل تحقیقات و تشکیل پرونده، جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.
رییس پلیس فتا خراسان شمالی با توصیه به کاربران شبکه های اجتماعی بر رعایت عفاف و حجاب در جامعه و فضای مجازی تأکید و خاطرنشان کرد: عدم اشتراک گذاری تصاویر و اطلاعات شخصی در شبکه های اجتماعی می تواند شهروندان را از بسیاری آسیب ها همچون باج خواهی ها، سوءاستفاده ها، كلاهبرداری ها و هتک حیثیت ها مصون نگه دارد.
سرهنگ علی اعتمادی تاکید کرد: به اشتراک گذاشتن عکس های خصوصی و خانوادگی در فضای مجازی بویژه شبکه های اجتماعی موبایلی به منزله اینست که کاربر آلبوم خانوادگی خود را در اختیار افراد غریبه قرار دهد. سودجویان با سوء استفاده از عکس‌های برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی، به ساخت صفحات جعلی با عکس این افراد اقدام می‌کنند و از این طریق اقدام به تهدید و هتک حیثیت می نمایند.
کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط