رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۱۲:۴۰
تنظیم اندازه قلم

پ

پاسخ به درخواست دوستی افراد ناشناس در شبکه‌های اجتماعی اشتباه است

کارشناس تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا استان البرز در جمع زوجین در ادره بهداشت شهید راست روش استان حضور و در خصوص آسیبها و تهدیدات شبکه های اجتماعی و فضای مجازی مطالبی بیان نمودند.
کارشناس پلیس فتا در این جمع به تشریح یکی از آسیب‌های فضای مجازی که شبکه های اجتماعی می‌باشد پرداخت و بیان کرد: شبکه های اجتماعی از قبیل گوگل پلاس ،مای اسپیس ،توییتر ،فیلیکر ،یوتیوب ،اینستاگرام و شبکه های موبایل بنیان (پیام رسان های فوری )شبکه هایی هستند که  خواهان زیادی در جوامع دارند اما متاسفانه مثل بسیاری از ابزارهای دیگر، این فناوری هم بدون بسترسازی فکری و فرهنگی، وارد جامعه ایران شده  و همین امر باعث به وجود آمدن مشکلات اخلاقی در جامعه شده است.
این کارشناس در ادامه به  سرقت تلفن همراه اشاره کرد و گفت:  احتمال گم شدن یا به سرقت رفتن تجهیزات و تلفن های همراه، بیشتر از سایر ابزارهای رایانه ای است، از این رو، اطلاعات و محتواهای ذخیره‌ی شما در آن، در معرض خطر و آسیب‌های جدی ناشی از دسترسی سارق به آن ها قرار دارد.   
این کارشناس فضای مجازی تاکید کرد:  پست ها و کامنت های شبکه های اجتماعی ممکن است با اهداف خاصی طراحی و به پرسو جو گذاشته شوند و در اثر افراط  بیش از حد ممکن است  افراد ممکن است روابطی  را به وجود آورند که این امر به مرور زمان  با‌عث عادی‌شدن روابط افراد متأهل شده و در نتیجه باعث ازهم گسیختگی بنیان خانوادها می شود.
وی با بیان اینکه به افراد با هویت های نامعلوم اعتماد نکنید افزود: به درخواست کاربرانی که نمی شناسید ، پاسخ ندهید و تحت هیچ عنوان اطلاعات شخصی و مالی خودرا ارسال نکنید.
این کارشناس پلیس فتا ادامه داد: هنگام کار با کامپیوتر و تجهیزات الکترونیکی چه در محل کار یا خانه بویژه در مکان های عمومی زمانی که اطلاعات شخصی و مهمی روی صفحه مانیتورتان یا پنل تجهیزات در حال نمایش است کامپیوترتان رو ترك نکنید.
وی در خصوص داده های حساس اشاره کرد و گفت : ازپرکردن فرمهای مالی که ازشما اطلاعات شخصی می خواهند بپرهیزید  و اطلاعات مهم شخصی خود را به اشتراك نگذارید.
کارشناس پلیس فتا البرز در پایان یادآور شد: زوجین در صورت بروز هرگونه مسئله در رابطه با شبکه‌های اجتماعی می‌توانند به صورت تلفنی یا حضوری با کارشناسان پلیس فتا مطرح کرده و مشاوره‌های لازم را دریافت کنند ضمن اینکه در صورت مواجهه با موارد مشکوک می توانند آن را از طریق آدرس اینترنتی Cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی گزارش نمایند.
کلمات کلیدی :

توسط کاربران میهمان در ۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۲۰:۵۶

احسنت بر شما ♥

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط