رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۶-۰۷-۰۱ ۱۰:۱۸
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۰
رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی گفت:

شهروندان مراقب باشند در پی تبلیغات جمع آوری کمک برای نیازمند به دام فیشرها نیفتند

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی در خصوص افزایش کلاهبرداری های مالی با عنوان جمع آوری کمک های برای افراد نیازمند و بی بضاعت در ایام عزاداری هشدار داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ "محسن محمودی" در خصوص جمع آوری کمک های مالی برای نیازمندان در فضای مجازی گفت: در دنیای امروزی سیر پیشرفت فناوری اطلاعات و ارتباطات و نوآوریهای حاصل از آن مانند شبکه های اجتماعی و اینترنت و... موجب پیدایش نوع و شگردهای جدید کلاهبرداری در این فضا شده است که این روزها نیز کلاهبرداران با سوء استفاده از عواطف ، باورها و احساسات مذهبی مردم، با بیان کردن جمع آوری کمک های مالی به نیازمندان در ایام ماه محرم اقدام به کلاهبرداری می کنند.

 این مقام انتظامی افزود: در ایام و مناسبت های مختلف مانند ایام سوگواری ابا اعبدالله الحسین و ماه صفر کلاهبرداران با انتشار پیامهایی مانند کمپین جمع آوری کمک های نقدی برای نیازمندان و ... در شبکه های اجتماعی و یا سایت های اینترنتی بارگذاری می کنند که هموطنان باید مراقب باشند به هیچ عنوان به این پیام ها اطمینان نکنند و اگر می خواهند کمکی نیز به افراد بی بضاعت یا نیازمند کنند حتماً از طریق سایت ها و موسسات معتبر اقدام نمایند.

رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی در خصوص دانلود مداحی ها در ایام ماه محرم تصریح کرد: کاربران فضای مجازی باید آگاه باشند که فایل های مداحی را از سایت های معتبر اقدام به خرید یا دانلود کنند چرا که احتمال آلوده بودن این فایل ها در این ایام باتوجه به درخواست های زیاد کاربران زیاد بوده و بعد از دانلود حداقل فایل دریافت شده را ویروس کشی کنند لذا به روز بودن آنتی‌ویروس در سیستم‌های رایانه ای و تبلت و گوشی های هوشمند یک ضرورت است و بعد از هر دانلود اقدام به ویروس‌کشی سیستم نیز ضروری است.

سرهنگ محمودی در پایان گفت: در صورت بروز مشکلات در فضای سایبری، پلیس فتا آمادگی مقابله با جرائم رایانه‌ای را دارد و از عموم مردم درخواست داریم در صورت مواجهه با جرائم رایانه‌ای مراتب را سریعاً به وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط