رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۶-۰۷-۰۵ ۱۱:۲۶
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۲۸
سرپرست پلیس فتا استان خراسان جنوبی

متقاضیان ثبت نام اربعین حسینی مراقب کلاه‌برداران فضای مجازی باشند

با توجه به آغاز ثبت‌نام اینترنتی مراسم اربعین حسینی شاهد سوء‌استفاده افراد سودجو درفضای سایبر هستیم. این افراد با طراحی سایت‌ها‌‌ و صفحات‌جعلی(فیشینگ) پرداخت آنلاین در فضای‌مجازی اقدام به سرقت اطلاعات بانکی و کلاه‌برداری از متقاضیان ثبت‌نام مراسم اربعین می‌نمایند

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا:سرهنگ‌محمدپور اظهارداشت:‌‌ طراحی‌ درگاه‌های‌ جعلی ‌صفحات‌‌بانکی (فیشینگ)توسط افراد کلاه‌بردار یکی از مهمترین شگردهای سرقت اطلاعات‌خصوصی از قبیل اطلاعات‌بانکی،هویتی و...می‌باشد و از آنجایی‌که درگاه‌های پرداخت اینترنتی بانک‌ها از جمله مواردی هستند که بسیاری از بازدیدکنندگان  درهنگام ثبت نام با آن مواجه می‌شوند ، زمینه را برای سوءاستفاده و فعالیت مجرمانه توسط افراد سودجو فراهم می‌آورد .
سرپرست پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان جنوبی در خصوص ثبت‌نام اینترنتی مراسم اربعین حسینی عنوان‌داشت:کاربران عزیز سعی کنند خودشان آدرس سایت مورد نظر را در قسمت url  وارد کنند و از کپی کردن یا رفتن به لینک‌هایی که در سایت‌های مختلف و شبکه‌های اجتماعی ارائه می شود جداً خودداری کنند وجهت ثبت‌نام به سایت اصلی سازمان حج و زیارت به آدرس  https:‎// haj.ir مراجعه نمایند.
وی یادآور شد:  کاربران مدنظر داشته باشند که آدرس درگاه‌های بانکی همیشه با پروتکل امن https// شروع شده و برای وارد نمودن اطلاعات حساب، یا نام کاربری و... از صفحه کلید مجازی در نظر گرفته شده توسط درگاه‌های بانکی  استفاده نمایند.
این مقام انتظامی افزود: شهروندان به ایمیل‌های ناخواسته و یا پیام‌هایی که تحت عنوان ثبت‌نام اربعین‌حسینی در شبکه‌های اجتماعی با عناوین جذاب و اغوا کننده دریافت می‌کنند،پاسخ ندهند.
سرپرست پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان جنوبی در خصوص ثبت‌نام از طریق کافی‌نت‌ها و مراکزعمومی خاطر نشان کرد: کاربران حتی الامکان برای ثبت‌نام از مراکزعمومی مانند کافی‌نت‌ها استفاده نکنند و در صورت استفاده پس از ثبت‌نام سریعا نسبت به تغییر رمزهای بانکی خود اقدام نمایند.
سرهنگ محمدپور در پایان گفت: کاربران هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه درفضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌‌موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس‌فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.  
کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط