رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۶-۰۷-۱۳ ۰۷:۵۷
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۴۸

هك سیستم‌های رایانه‌ای یك شركت بیمه و صدور بیمه نامه

گروه استان ها- هكری كه توانسته با مهارت و سواد رایانه ای خود به سیستم یكی از شركت‌های بیمه دسترسی داشته و برای خودروی خود بیمه نامه صادر كند توسط پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ سید مصطفی مرتضوی در تشریح این خبر گفت: در پی شكایت نماینده حقوقی یكی از شركت‌های بیمه‌ای مبنی بر هك سیستم‌های رایانه‌ای آن شركت بررسی موضوع در دستور كار این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود:  شاكی اظهار كرد پس از مراجعه حسابدار شركت برای جمع بندی حساب‌های آخر ماه متوجه مغایرت تعداد بیمه‌های صادره با دریافتی شركت می‌گردد كه پس از در میان گذاشتن موضوع با مسئول انفورماتیك شركت نشانه‌هایی از نفوذ به سیستم رایانه‌ای شركت وجود داشت.

سرهنگ مرتضوی بیان كرد: كارشناسان پلیس فتا در تحقیقات صورت گرفته متوجه هك سرور آن شركت از طریق نفوذ به سیستم رایانه‌ای مدیر آن شركت شدند لذا با انجام اقدامات فنی و تخصصی نهایتاً متهم به هویت مصطفی.ی شناسایی و در مخفیگاه خود دستگیر شد.

وی افزود: متهم در ابتدا منكر هرگونه بزه انتسابی شد اما در مواجه با مدارك و ادله محكم این پلیس چاره ای جز اعتراف نداشته و انگیزه خود را سودجویی عنوان داشت.

این مقام انتظامی توصیه نمود:
سیستم‌های رایانه‌ای خود را به نرم افزارهای ضد جاسوسی و آنتی ویروس مجهز نموده و آنها را به روز نگه دارید.
از كلیك كردن بر روی لینك‌ها و ایمیل‌های ناشناس خودداری نمایید.
حفره‌های امنیتی وب سایت را شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام نمایید.
در صورت اخراج كارمندی از سازمان كلیه دسترسی‌ها و اختیارات را از وی سلب نمایید.
همچنین ایشان افزودند مطابق ماده۱ قانون جرائم رایانه ای هركس به طور غیرمجاز به داده ها یا سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی كه به وسیله تدابیر امنیتی حفاظت شده است دسترسی یابد، به حبس از نود و یك روز تا یك سال یا جزای نقدی یا هر دو مجازات محكوم خواهدشد.

سرهنگ مرتضوی در پایان گفت:  همچنین پلیس فتا در هیچ یک از شبکه‌های اجتماعی کانال ندارد و از هموطنان عزیز خواست ضمن هوشیاری در به کارگیری از شبکه‌های اجتماعی و رعایت قوانین در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس  WWW.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری قسمت ثبت گزارش‌های مردمی با پلیس فتا در‌ میان بگذارند.
 
 
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط