۱۳۹۶-۰۷-۲۲ ۱۶:۵۵
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۰
رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی هشدار داد:

کلاهبرداری پیامکی با مضمون برنده شدن در مسابقات همچنان قربانی می‌گیرد

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی با اشاره به اینکه  کلاهبرداری با عنوان برنده شدن در مسابقه همچنان قربانی میگیرد افزود: یکی از جرائمی که امروزه در فضای مجازی رواج پیدا کرده و مبالغ بسیاری از هموطنان عزیز کلاهبرداری می شود از طریق ارسال پیامک و تماس های تلفنی با عنوان برنده شدن در قرعه کشی ها ومسابقات می باشد.
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسن کوره بلاغی بیان داشت : این افراد با برقراری تماس و یا ارسال پیامک با موضوع برنده شدن در قرعه کشی از قربانیان درخواست می کنند جهت دریافت جایزه نقدی خود به دستگاه عابر بانک مراجعه نمایند.
وی ادامه داد: اولین شگرد این افراد تغییر زبان دستگاههای خود پرداز می باشد که در پی تغییر زبان و  با اغفال افراد، رمز بانکی، شماره کارت، تاریخ انتضاء و cvv2 را دریافت کرده و اقدام به برداشت از حساب قربانیان می نمایند.
ایشان همچنین افزود: از دیگر شگردهای این مجرمان دریافت موجودی حساب بانکی افراد است که در پی تغییر زبان دستوراتی می دهند که به جای واریز وجه به حساب فرد از حساب وی برداشت شده و به حساب فرد کلاهبردار واریز می گردد.
سرهنگ کوره بلاغی در خاتمه به هموطنان عزیز توصیه نمود: هرگز به این گونه تماس ها و پیامک ها اعتنا ننمایید.
وی همچنین تاکید کرد که برای واریز وجه به حساب بانکی،نیازی به حضور صاحب کارت در کنار دستگاه خودپرداز نیست.
سرهنگ کوره بلاغی در این خصوص افزود: برای واریز پول به حساب اشخاص نیازی به ارائه اطلاعات بیش از شماره کارت یاشماره حساب نمی باشد.
کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط