رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۱۷:۵۴
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۴۸

زمان فرزندان خود را در استفاده از تبلت،گوشی هوشمند،لپ‌تاپ واینترنت مدیریت کنید

رئیس تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا استان البرز در جمع اولیاء دانش آموزان مجتمع آموزشی دخترانه ملاصدرا گفت: به فرزندان خود بیاموزید به درخواست کاربرانی که نمی‌شناسند، پاسخ ندهند و تحت هیچ عنوان اطلاعات شخصی و مالی خود را ارسال نکنند.
 این کارشناس سایبری در خصوص  اظهار کرد:  فقط در صورت نیاز، برای فرزندانتان گوشی­ های دارای تکنولوژی جدید خریداری کنید زیرا تکنولوژی­ های جدید در صورت عدم آموزش و فرهنگ سازی مناسب ، موجب تخریب­ های روحی و اخلاقی خواهد شد.
کارشناس پلیس فتا تاکید کرد:والدین فرهنگ استفاده صحیح از رایانه و بخصوص بازی­ های رایانه‌ای را به فرزندان خود بیاموزند.
وی افزود:به فرزندان خود بیاموزید افراد آنلاین ممکن است آن شخصی که معرفی می کنند نباشند پس باید بدانند همه در فضای مجازی غریبه اند.
این کارشناس سایبری پلیس فتا عنوان کرد:پروفایل فرزندان خود را در صفحات وب‌سایت‌های شبکه‌های اجتماعی اینترنتی چک کنید و از نرم افزارهای کنترل بر فرزندانتان در اینترنت استفاده کنید.
کارشناس پلیس فتا البرز  در خصوص شبکه‌های اجتماعی یادآور شد:
 معمولاً در شبکه‌های اجتماعی، جزئی‌ترین اطّلاعات کاربران نیز قابل دریافت و انتشار است. پس هر لحظه امکان سوء استفاده از آنان وجود دارد و حریم خصوصی افراد به شدت تهدید می شود پس به آنها بگوئید که به دوستانشان محبت کامل  داشته باشند ولی اعتماد کامل نکنند.
وی اضافه کرد:بطور کل والدین می توانند با یک رفتار دوستانه قوانین مربوط به استفاده از رایانه و اینترنت را در خانه وضع کنند تا از آسیب های آتی پیشگیری گردد.
وی در ادامه گفت:رایانه‌ را در جایی از خانه قرار دهید که امکان نظارت و کنترل والدین وجود داشته باشد.

این کارشناس سایبری در خصوص قوانین رایانه ای در منزل تصریح کرد:یک لیست از وب­سایت­‌هایی که فکر می­‌کنید برای فرزندانتان مناسب می­ باشد را ایجاد کرده و آن‌ها را تشویق کنید که از آن وب‌سایت‌ها استفاده کنند.
کارشناس سایبری در خاتمه افزود: به فرزندان و دانش آموزان خود یادآور شوید  دوستی‌های اینترنتی، رابطه و گفتگوها هرگز نمی‌توانند مانند گفتگو با یک شخص واقعی باشد. اگر واقعا نیاز به صحبت کردن دارند سعی کنند با دوستان واقعی خود یا افراد خانواده‌تان صحبت کنند.
کارشناس‌ پلیس فتا استان البرز در پایان ضمن معرفی سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir گفت: در صورت برخورد با موارد مجرمانه و مشکوک می توانید از طریق بخش ارتباطات مردمی سایت پلیس فتا این موارد را گزارش نمائید.
کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط