رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

چگونه می‌توانیم از IP خود محافظت کنیم؟ یا چگونه IP خود را مخفی نگاه داریم‌؟

چگونه می‌توانیم از IP خود محافظت کنیم؟ یا چگونه IP خود را مخفی نگاه داریم‌؟

 ۱.   از VPN امن و مطمئن استفاده کنید‌: این ابزار از داده‌های شما به وسیله رمزگذاری و تونل پراکسی محافظت می‌کند. با استفاده از VPN، آدرس IP شما مخفی می‌ماند و ترافیک اینترنت شما را به سمت سرور VPN هدایت می‌کند و امنیت آنلاین شما را حفظ می‌کند.  علاوه بر این می‌توانید از پراکسی استفاده کنید. پراکسی هم IP شما را مخفی نگاه می‌دارد. اما تفاوت‌هایی بین VPN و پراکسی وجود دارد.

  ۲.  مسیریاب و قوانین دیوار آتش را به روز نگاه دارید‌: مسیریاب داده‌ها را بین شبکه‌‌‌ها و دیوار آتش از دسترسی غیر مجاز جلوگیری می‌کند. مطمئن شوید که رمزعبور پیش‌فرض مسیریاب را تغییر داده‌اید و همچنین رول‌‌های دیوار آتش را تغییر دهید تا به درخواست Ping از بیرون از شبکه شما اجازه ندهد.

  ۳.  تنظیمات حریم شخصی اپلیکیشن‌هایی که استفاده می‌کنید را بررسی کنید‌: اگر از اپلیکیشن‌های پیغام رسان استفاده می‌کنید مطمئن شوید که هر شخصی نتواند با شما ارتباط مستقیم داشته باشد. با استفاده از تغییر تنظیمات حریم شخصی و خصوصی نگاه داشتن ارتباطتان می‌توانید مطمئن شوید که بیشتر اطلاعات‌تان محرمانه باقی می‌مانند.

   ۴. آنتی‌ویروس خود را به روز نگاه دارید و از راه‌حل‌های امنیتی استفاده کنید‌: مطمئن شوید که آنتی ویروس و تمام نرم‌افزارهای امنیتی که استفاده می‌کنید به روز هستند.

حفظ امنیت آدرس IP تان یکی از قدم‌هایی است که برای حفاظت از هویت تان برمیدارید.