چه روش‌هایی برای افزایش امنیت آیفون وجود دارد؟ (قسمت ۱)

چه روش‌هایی برای افزایش امنیت آیفون وجود دارد؟ (قسمت ۱)

اگر به امنیت گوشی و اطلاعات خود اهمیت می‌دهید با این روش‌های ساده می‌توانید امنیت گوشی آیفون خود را افزایش دهید و نگرانی کمتری بابت به خطر افتادن حریم خصوصی‌تان داشته باشید. خیلی از کاربران فکر می‌کنند با گذاشتن رمز بر روی گوشی، امنیت دستگاه خود را صد درصد تامین کردند، اما واقعیت این است که در دنیای دیجیتال هیچ‌گاه امنیت صد درصدی ایجاد نمی‌‎شود و همیشه راهی برای نفوذ وجود دارد. با این حال با اعمال یک سری تنظیمات، می‌توان ضریب امنیت گوشی را افزایش داد.

فعال کردن  Limit Ad Tracking

Limit Ad Tracking.jpg

اپل اطلاعات محدودی از کاربران را در اختیار اپلیکیشن‌هایی می‌گذارد که تبلیغ نشان می‌دهند تا این تبلیغات بر اساس علایق هر فرد باشد. اگر تمایلی به فرستادن اطلاعات خود ندارید می‌توانید از آن انصراف دهید.
برای این کار به منو Settings رفته و سپس وارد Privacy شوید. صفحه را به پایین اسکرول کنید تا به Advertising برسید. در قدم آخر دکمه Limit Ad Tracking  را روشن کنید.

خاموش کردن  Location-Based Ads

Location-Based Ads.png

با فعال بود این گزینه تبلیغات مرتبط بر اساس موقیعت مکانی شما نمایش داده می‎شود که به شکل زیر می‌توانید آن را غیرفعال کنید:
به قسمت Settings رفته و سپس به Privacy و Location Services بروید و در بخش System Services دکمه Location-Based Apple Ads را خاموش کنید.

توقف اتصال به شبکه‌های وای‌فای ناشناس

Wifi network.jpg

با فعال کردن این گزینه دیگر آیفون به صورت خودکار به شبکه‌های وای‌فای ناشناس وصل نمی‌شود و برای این کار از کاربر اجازه می‌گیرد.
به Settings رفته، وارد Wi-Fi شده و دکمه جلو عبارت Ask to Join Networks را روشن کنید.

ساخت رمز عبور ترکیبی

Combined password.jpg

پسورد امنیتی آیفون به صورت پیش‌فرض یک عدد ۶ رقمی است اما می‌توان با ساخت پسوردهای ترکیبی امنیت گوشی‌ را بیشتر کرد.
به بخش Touch ID & Passcode در منو تنظیمات رفته و گزینه Change passcode را انتخاب کنید. پس از وارد کردن پسورد فعلی، عبارت آبی رنگ Passcode Options را در پایین صفحه لمس کنید. سپس با انتخاب Custom Alphanumeric Code می‌توان پسورد قوی‌تری، شامل اعداد و حروف و غیره را انتخاب کرد.