چگونه قابلیت به‌روز رسانی خودکار ویندوز۱۰ را غیر فعال کنیم؟

چگونه قابلیت به‌روز رسانی خودکار ویندوز۱۰ را غیر فعال کنیم؟

به‌روزرسانی خودکار ویندوز۱۰ برای بسیاری از کاربران آن آزاردهنده است. اگر شما هم از این مسئله ناراضی هستید می‌توانید به روش‌های مختلفی آن را متوقف کنید. در این مقاله آموزشی دو روش ساده غیرفعال‌کردن آپدیت خودکار ویندوز ۱۰ را به شما معرفی می‌کنیم.

اگرچه ما همیشه توصیه کرده‌ایم از نظر امنیتی بهتر است از نسخه به‌روزشده ویندوز استفاده کنید ولی بسیاری از شما تمایل دارید هر وقت که می‌خواهید به صورت دستی ویندوزتان را به‌روزرسانی کنید. برای این‌که به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ را به صورت دستی چک کنید به این مسیر بروید:

Settings > Update & security > Windows Update

اکنون گزینه Check for Updates را انتخاب کنید.

در روش اول، به تنظیمات ویندوز (Settings) بروید و روی Network and internet کلیک کنید. در پنل سمت چپ گزینه Wi-Fi را بزنید و شبکه وای‌فای خود را انتخاب کنید. اکنون گزینه Metered Connection را روی وضعیت On قرار دهید.

شما در حقیقت با اعمال این تنظیمات، تنظیمات شبکه وای‌فای سیستم‌تان را به حالت اتصال متمرکز تغییر می‌دهید. در این حالتِ ویندوز، به‌روز‌رسانی خودکار سیستم شما متوقف خواهد شد.

روش اول، ساده و خوب است ولی اگر شما از کابل اترنت برای اتصال به وب استفاده می‌کنید، جواب‌گو نیست.

در روش دوم ابتدا باید دکمه‌های Win + R را همزمان فشار دهید و در کادر بازشده عبارت gpedit.msc را تایپ کنید.

در صفحه بازشده روی Computer Configuration کلیک کنید و گزینه Administrative Templates را انتخاب کنید. حالا روی گزینه All Settings کلیک کنید و روی عبارت Configure Automatic Updates دوبل کلیک کنید.

گزینه Enable را از گوشه بالا سمت چپ فعال کنید. اکنون گزینه Notify for download and auto install را انتخاب کنید و در آخر روی گزینه Apply کلیک کنید.

به همین‌ سادگی به یکی از دو روشی که توضیح دادیم می‌توانید به‌روزرسانی خودکار ویندوز ۱۰ را متوقف کنید.