چگونه امنیت وای فای منزل خود را افزایش دهیم؟

چگونه امنیت وای فای منزل خود را افزایش دهیم؟

به احتمال زیاد شما هم در خانه خود برای اتصال به اینترنت از وای فای استفاده می‌کنید و همیشه نگران این هستید که وای فای شما هک نشود و یا اینکه دوستانتان از شما رمز وای فای شمارا بخواهد و شما هم برای اینکه دوستانتان ناراحت نشود رمز وای فای خود را در اختیارشان قرار می‌دهید. در این آموزش قصد این راداریم که به شما نشان دهیم فقط خود شما بتوانید از وای فای استفاده کنید و دسترسی به وای فای خود را محدود کنید و فقط افرادی خاص بتوانند از اینترنت شما استفاده کنند. در این آموزش حتی کسانی که وای فای شمارا هک می‌کنند نمی‌توانند از اینترنت شما استفاده کنند. پس بهتر است مرحله‌به‌مرحله همراه ما باشید و امنیت وای فای خود را افزایش دهید.

مرحله ۱: ابتدا مرورگر خود را اجرا و وارد قسمت مدیریت دستگاه مودم خود شود.
مرحله ۲: پس از ورود به بخش تنظیمات زوتر سربرگ status را انتخاب نماید و در لیست wireless بر روی گزینه refresh کلیک کنید تا تمامی دستگاه‌های که به دستگاه مودم شما متصل هستند نمایان شود. (تلفن همراه، لب تاپ و سایر دستگاه‌ها) پس مشاهده MAC ای پی دستگاه‌های خود آن‌ها را کپی کنید.

1.png

مرحله ۳: هنگامی‌که مک آی پی تلفن همراه و لب تاپ خود را کپی کردید از منو تنظیمات زوتر، سربرگ interface setup را انتخاب کنید و به منوی wireless بروید.

2_1.png

 

مرحله ۴: در منوی wireless به دنبال بخش wireless MACAddress filter بگردید و تیک گزینه deactivated را بزنید.

3.png

مرحله ۵: در این بخش شما می‌توانید حداکثر ۸ دستگاه برای استفاده از وای فای مجاز کنید و پس از واردکردن MAC ای پی‌های موردنظر تیک گزینه Active را زده و در آخر تنظیمات انجام‌شده را SAVE کنید تا تمامی عملیات اعمال شود.