رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

چگونه سرعت دستگاه اندرویدی خود را افزایش دهیم؟

چگونه سرعت دستگاه اندرویدی خود را افزایش دهیم؟

شاید شما هم بعد از چند ماه استفاده از یک دستگاه اندرویدی حس کنید گوشی یا تبلت شما سرعت اولیه را ندارد و این امر موجب می شود پس از مدتی کوتاه از دستگاه خود احساس نارضایتی کنید.
اما دلیل اصلی این مشکل چیست؟
نصب هر برنامه بر روی دستگاه، بخشی از حافظه شمارا به خود اختصاص می دهد، حال به شما آموزش می دهیم چطور برنامه های خود را مدیریت کرده یا از روی دستگاه حذف کنید.
۱-    وارد بخش تنظیمات یا setting دستگاه خود شوید.
۲-    گزینه نرم افزارها یا Apps (در برخی دستگاه ها با نام برنامه های کاربردی نیز یافت می شود) را پیدا کرده و آن را باز کنید.
۳-    در زبانه بالای صفحه باز شده، گزینه همه موارد یا All را انتخاب کنید.
۴-    در این زبانه نرم افزارهای خود را مشاهده می کنید و می توانید روی هریک از آن ها کلیک کرده تا اطلاعات مربوط به همان نرم افزار را مشاهده کنید.
۵-    برای حذف برنامه از گزینه Uninstall استفاده کنید. ممکن است برنامه‌ای روی سیستم شما باشد که از آن استفاده نمی کنید، ولی گزینه حذف برنامه برای آن وجود نداشته باشد. در این صورت با یک برنامه پیش فرض رو به رو هستید که امکان پاک کردن آن از روی دستگاه وجود ندارد.
۶-    در چنین شرایطی می توانید برنامه را مسدود کرده یا آن را به صورت موقت از کار بیندازید. برای این کارها به ترتیب گزینه های Disable یا Force stop را فعال کنید.
نکته: پیشنهاد می‌کنیم اگر از برنامه‌ای استفاده نمی کنید برای آزاد کردن بخش بیشتری از حافظه دستگاه از گزینه Uninstall updates نیز استفاده کنید تا تمام به‌روزرسانی‌های انجام‌شده برای این برنامه از روی تلفن همراه اندرویدی شما پاک شود زیرا این کار سرعت دستگاه را افزایش خواهد داد و علاوه بر آن بخشی از حافظه داخلی دستگاه شمارا آزاد خواهد کرد و همان‌طور که می دانید بیشتر شدن حافظه آزاد مساوی با افزایش سرعت دستگاه است.