رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

بیشترین تهدیدات فضای مجازی برای کودکان؟

بیشترین تهدیدات فضای مجازی برای کودکان؟

استفاده از اینترنت و فضای مجازی علاوه بر محاسن زیادی که دارد در بعضی مواقع بستر تهدید و خطر را نیز برای کودکان ما ایجاد می‌کند. چرا که بسیاری از خانواده‌ها بسترهای امن و مطمئنی را برای این کار انتخاب نمی‌کنند و فرزند خود را در فضایی تنها می‌گذارند که مجرمین و تبهکاران نیز در آن وجود دارند و می‌توانند به آن‌ها آسیب بزنند.

⛔️مهمترین خطرات⛔️

⛔️ سایبربولینگ یا آزار و اذیت‌های اینترنتی که توسط گروه‌های همسال در بستر شبکه‌های اجتماعی، ایمیل، پیامک و یا روش‌های دیگر اتفاق می‌افتد. حدود ۴۰ درصد کودکان و نوجوانانی که در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند با این تهدید مواجه شده‌اند.
⛔️ مواجهه ناخواسته کودکان با محتوای مستهجن به دلیل وجود حجم زیادی از این نوع محتوا در وب بسیار شایع است. این گونه مطالب به دلیل بازدید زیادی که دارند در موتورهای جستجو نیز پیشنهاد می‌شوند و چه بسا کودک بدون آشنایی قبلی و انگیزه از طریق موتور جستجو به جستجوی این کلمات تشویق شود.
⛔️ نقض حریم خصوصی کودک و دریافت تصاویر خصوصی از آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی به دلیل عدم درک صحیح آن‌ها از عواقب این کار و اعتماد بی‌جا و فریب خوردن ممکن است اتفاق بیافتد.
⛔️ سرقت اطلاعات از کودکان کار ساده‌ای است چرا که می‌توان آن‌ها را فریب داد و اطلاعات مهمی اعم از اطلاعات خانوادگی و اطلاعات خصوصی را از آن‌ها دریافت نمود.
⛔️ مواجهه با بزرگسالانی که خود را کودک معرفی می‌کنند نیز یکی دیگر از تهدیداتی است که ممکن است کودکان با آن مواجه شوند. و در این ارتباط تهدیدات بالا اتفاق بیافتد.