رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

چگونه با داشتن Ip عمومی از خود محافظت کنیم؟

چگونه با داشتن Ip عمومی از خود محافظت کنیم؟

ipad.jpg

قطعاً مهمترین روش محافظت عدم استفاده از آی پی ثابت است؛ خصوصاً اگر مطمئن نیستید که به آن نیاز دارید. شاید بسیاری از کارهایی که نیاز به آی پی‌های ثابت دارند را بتوانید با سرویس‌های دیگر جایگزین کنید. به عنوان مثال می توانید از تجهیزاتی که سرویس‌های خود را روی فضای ابری ارائه می‌دهند بهره ببرید.

اما اگر مجبور به استفاده از آی پی عمومی هستید باید به شدت برای حفاظت از خود تلاش کنید. اولین قدم این است که پسوردهای پیش فرض روتری که آی پی ثابت اینترنت روی آن تنظیم شده است و البته سایر روترها  در صورت وجود  را عوض کنید. البته باید توجه داشته باشید که این مورد برای محافظت از حمله به روتر کافی نیست اما می‌تواند جلوی نفوذ هکرهای کم تجربه‌تر را بگیرد.

روترهای خانگی یا اداری با اینکه ممکن است از دید کاربران عادی پیشرفته به نظر برسند اما انتخاب ایده آلی برای اتصال به اینترنت با آی پی عمومی نیستند.

همچنین تلاش کنید از روترهایی استفاده کنید که باگ‌ها و مشکلات آن‌ها برای هکرها کمتر شناخته شده هستند. فرم ویر روتر خود را باید مرتباً به روز نگه دارید. توجه داشته باشید که روترهایی که برای خانه یا ادارات کوچک SOHO  طراحی شده‌اند شاید انتخاب چندان مناسبی نباشند اما قطعاً وجوشان بهتر از اتصال مستقیم یک دستگاه یا کامپیوتر به آدرس آی پی عمومی است. علاوه بر این استفاده از نرم افزارها یا سخت افزارهایی برای تغییر دادن آدرس آی پی می‌تواند شما را تا حدودی از دید هکرها پنهان کند.

در نهایت استفاده از نرم افزارهای امنیتی از جمله فایروال‌ها و ضد ویروس‌ها روی کامپیوترها، گوشی‌های هوشمند یا سایر دستگاه‌ها می‌توانند به میزان زیادی از تجهیزاتتان محافظت کند. این راهکارها از شما در مقابل حملاتی از جمله فیشینگ محافظت می‌کنند و این مورد خصوصاً اگر روترتان هک شده باشد ارزش دو چندان پیدا می‌کند.