رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

Email Bombing چیست؟

Email Bombing چیست؟

Email Bombing حمله‌ای است که در آن کاربر تعداد بسیار زیادی ایمیل یا پیغام را در آدرس خود دریافت می‌کند. گاهی اوقات این ایمیل‌ها، پیغام‌های نامفهوم هستند و در بیشتر موارد این ایمیل‌ها تائیدیه اشتراک در خبرنامه هستند. در مورد دوم، خرابکار با استفاده از اسکریپتی خبرنامه‌های آنلاین را پیدا می‌کند، و با ایمیل شما در آن‌ها ثبت‌نام می‌کند. سپس شما از هرکدام از آن‌ها ایمیلی مبنی بر تائید ثبت‌نام در خبرنامه دریافت می‌کنید.
اصطلاح Email bombing همچنین برای روانه کردن سیل عظیمی از ایمیل‌ها سمت یک سرور به جهت مصرف منابع سرور نیز استفاده می‌شود (حمله DoS). اما هنگامی‌که شما سیلی از ایمیل‌ها را درون صندوق پستی جیمیل یا یاهوی خود دریافت می‌کنید، هدف حمله DoS روی جیمیل یا یاهو نیست، بلکه احتمالاً پنهان کردن یک حمله سایبری از دید شماست.
بمب ایمیل اغلب به جهت حواس‌پرتی استفاده می‌شود. برای مثال ممکن است خرابکار با دسترسی به حساب شما در فروشگاه آنلاینی خریدی انجام دهد و از طریق Email Bombing فاکتور آن خرید را از دید شما مخفی نگاه دارد. خرابکارها از این روش برای انتقال دامنه‌ای که در پنل شماست نیز استفاده می‌کنند. نمونه دیگر هنگامی است که خرابکار با دسترسی به حساب بانکی شما، مبلغی را انتقال می‌دهد و پیغام تائید آن را از طریق email bombing از دید شما مخفی نگاه می‌دارد.