رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

چگونه می‌توان به یک سایت اشتراک منابع اعتماد نمود؟

چگونه می‌توان به یک سایت اشتراک منابع اعتماد نمود؟

شاید از نظر شما فقط سایت های فروشگاهی باید دارای نشان اعتماد باشند و نیازی به ارزیابی اعتبار سایتهای اشتراک منابع یا سایت های دانلود نمی‌باشد، اگر چنین نظری دارید سخت در اشتباه هستید، به نظر من سایت های که منابع مختلفی مثل نرم‌افزار یا اپلیکیشن و یا حتی آهنگ‌ها را به اشتراک می‌گذارند، دقیقاً مثل سایت های فروشگاهی مهم هستند و باید قبل از دانلود منابع آن‌ها از سالم بودن و معتبر بودن این سایتها مطمئن شویم.

از مهم‌ترین عواملی که یک سایت اشتراک منابع را معتبر می‌کند شهرت آن سایت است یعنی هرچه یک سایت مشهورتر باشد نشان از عملکرد مناسب و درست صاحبان آن سایت است. برای بررسی شهرت هر سایت می‌توانید از همان رتبه الکسای سایت استفاده کنید.

حتماً سعی کنید از سایتهای منابع موردنیاز خود را دانلود کنید که دارای گواهی SSL می‌باشند تا امنیت ارتباط بین مرورگر و وب حفظ شود. همچنین از ظاهر مناسب و سرعت خوب هم برخوردار باشند.

اگر سیستم‌عامل خود را به یک آنتی‌ویروس قدرتمند مجهز کنید خالی از لطف نیست چراکه اگر بدافزار یا نرم‌افزارهای آلوده به ویروس را به‌اشتباه دریافت کنید، می‌تواند باعث جلوگیری از آلوده شدن سیستم‌عامل به ویروس شود.