رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

چگونه کسب‌وکار کوچک خود را از شر کلاه‌برداران مصون نگاه‌داریم؟

چگونه کسب‌وکار کوچک خود را از شر کلاه‌برداران مصون نگاه‌داریم؟

دربندهای زیر به‌طور خلاصه چند نکته ساده اما بسیار مهم برای حفظ امنیت در برابر کلاه‌برداران را خدمت شما کاربران عزیز سایت پلیس فتا ارائه می‌دهیم.

روی کارکنان خود تمرکز کنید

شما می‌توانید با تمرکز بر روی انتخاب کارکنان مناسب و شایسته قوی‌ترین سیاست‌های ضد کلاه‌برداری در جهان را به‌کارگیرید.به عبارت ساده‌تر باید در هنگام جذب نیرو، بیشتر دقت کنید  و بسیار در حفظ کارمندانی که واقعاً به آن‌ها اطمینان دارید بکوشید. البته به همان اندازه هم باید به پیمانکاران اطمینان داشته باشید- حتماً اطمینان حاصل کنید که شرکایی خوش‌نام و بدون سوءسابقه انتخاب کنید. وجدان کاری هم بسیار مهم است. 

آموزش

زمانی که افراد مناسب را انتخاب کردید، باید آن‌ها را برای کار موردنظر آموزش دهید. تهدیدهای امنیتی همیشه هستند؛ پس خود و همکارانتان را به‌روز نگه‌دارید و با تکنیک‌هایی که کلاه‌برداران به کار می‌گیرند، آشنا باشید.

سیاست‌گذاری

زمانی که اطلاعات شما برای حذف کلاه‌برداران_ آنلاین و آفلاین_ کافی بود، آن را در سیاست‌گذاری شرکت قرار دهید. بله، کاغذبازی و تشریفات اداری است که باید انجام شود. سیاست‌گذاری شما پیام شمارا به کارمندان به‌صراحت منتقل می‌کند و انتظارات شمارا به‌وضوح بیان می‌کند. این سیاست‌گذاری حتماً باید در دسترس همگان باشد و به‌طور منظم باید آن را مرور و به‌روز کرد.

تقویت امنیت دستگاه‌های حاوی اطلاعات مهم

همه افراد شاغل در شرکت را باید با سیستم‌های تقویتی و نرم‌افزاری پشتیبانی کرد. در مورد دستگاه‌هایی که مربوط به اطلاعات مالی حساس شما، کارکنان و مشتریان است حتماً امنیت را در صدر دیگر اولویت‌ها قرار دهید. با اولویت دادن به بحث امنیت با اعتمادبه‌نفس بیشتری عمل خواهید کرد. اطلاعات، زمان و پول شما ارزشمند است،پس ارزش آن را دارد که برای محافظت از آن‌ها سرمایه‌گذاری شود.

البته هیچ‌کدام از این‌ها ضمانت عدم کلاه‌برداری نیست، اما به کاهش کلاه‌برداری کمک می‌کند.

به‌هرحال، کلاه‌برداران به دنبال گزینه‌های ساده هستند. نگذارید کسب‌وکار شما گزینه آسانی برای فعالیت متخلفانه آن‌ها باشد.