رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

تفاوت بین یک وب سایت و اپلیکشن موبایل چیست؟

تفاوت بین یک وب سایت و اپلیکشن موبایل چیست؟

وب-سایت-یا-اپلیکیشن.jpg

برای اینکه بتوانید تفاوت‌های بین یک وب سایت یا اپلیکیشن را ارزیابی کنید، ابتدا لازم است تفاوت‌های کلیدی بین این دو را بدانید. تفاوتی نمی‌کند وب سایت یا اپلیکیشن، هر دو از طریق گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها قابل دسترسی هستند.

شما با دسترسی داشتن به اینترنت همراه می‌توانید اقدام به باز کردن وب سایت نمایید. در حال حاضر تمامی توسعه دهندگان وب در تلاش برای ایجاد وب سایت‌هایی هستند که نه تنها برای تلفن‌های موبایل که با هر گجت دیگری در ابعاد نمایش متفاوت سازگاری داشته باشد.

شما از طریق وب‌سایت می‌توانید محتوای متنی، اطلاعات، تصاویر و ویدئو را نمایش دهید. همچنین وب‌سایت‌ها می‌توانند ویژگی‌های خاص تلفن همراه مانند کلیک کردن برای برقراری تماس و یا نقطه یابی جغرافیایی بر اساس نقشه را به شما ارایه کنند.

اپلیکیشن‌های موبایل برنامه‌های واقعی هستند که بر روی دستگاه تلفن همراه دانلود و نصب می‌شوند. هر کاربر با توجه به سیستم عامل تلفن همراه خود، می‌بایست برنامه‌ را از یکی از فروشگاه‌های نرم افزار مربوط به اپلیکیشن‌ها مانند app store, google play و … دانلود نماید. برنامه‌های موبایل به دو صورت اجرا می‌شوند. در حالت اول ممکن است برنامه به‌ نحوی طراحی شده باشد که در حین اجرا و کار با برنامه با اتصال از طریق اینترنت به سرور و یا سایت خاصی، اطلاعات مورد نظر شما را بر روی نرم افزار بارگذاری نماید. در حالت دوم، همه‌ی اطلاعات می‌تواند به صورت یکجا و در حین نصب بر روی موبایل شما قرار داده شود و برای استفاده‌های بعدی نیازی به اتصال اینترنت نداشته باشید.