رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

چطوری گوشی هوشمند را به تلویزیون متصل کنیم؟

چطوری گوشی هوشمند را به تلویزیون متصل کنیم؟

نحوه اتصال گوشی به تلویزیون با استفاده از کابل

اکثر گوشی‌های مدرن دارای پورت USB-C هستند که از طریق آن می‌توانید به‌راحتی گوشی را به تلویزیون متصل کنید. برای استفاده از این کابل باید بخش USB-C آن را به گوشی متصل کرده و بخش دیگر HDMI آن را به تلویزیون وصل کنید.

بعضی گوشی‌های قدیمی‌تر ممکن است دارای پورت microUSB باشند اما نگران نباشید چون کابلی که دارای دو بخش HDMI و microUSB باشد نیز موجود است.

نحوه اتصال گوشی به تلویزیون با استفاده از کروم کست

کروم کست یکی از محبوب‌ترین دستگاه‌های پخش تصویر در جهان است که بدون استفاده از سیم و به‌راحتی گوشی را به تلویزیون متصل کرده و امکان پخش را فراهم می‌کند.

پس از تهیه یک دستگاه کروم کست، باید اپلیکیشن گوگل را روی گوشی هوشمند خود دانلود کنید تا با استفاده از آن به تلویزیون متصل شوید.
پس از راه‌اندازی کروم کست و اتصال گوشی به تلویزیون، برنامه گوگل را که دانلود کرده‌اید، بازکنید. 

در منوی ظاهرشده به پایین صفحه رفته تا به گزینه Additional برسید و پس از انتخاب آن، Mirror device را به‌عنوان اولین گزینه خواهید دید؛ آن را انتخاب کنید. ممکن است با پیامی مواجه شوید که در آن از بهینه نبودن گوشی شما برای اتصال به تلویزیون گفته‌شده باشد؛ اما نگران نباشید چراکه این پیام در اکثر گوشی‌های هوشمند امروزی نمایان می‌شود، پس آن را رد کرده و گزینه Accept را انتخاب کنید.

در صفحه ظاهرشده یک دکمه آبی‌رنگ بزرگ را خواهید دید که روی آن Cast Screen/Audio نوشته‌شده است را لمس کنید. تلفن شما شروع به جستجوی دستگاه‌های موجود در فضای اطراف می‌کند که اگر دستگاه کروم کست را راه‌اندازی کرده باشید، این عملیات به‌سرعت انجام می‌شود.

کروم کست را انتخاب کرده تا عملیات نمایش صفحه تلفن شما روی صفحه بزرگ تلویزیون، آغاز شود.