رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

از چه طریقی می‌توان متوجه شد که شخصی به وای‌فای من دسترسی دارد و مانع هک وای‌فای شوم؟

از چه طریقی می‌توان متوجه شد که شخصی به وای‌فای من دسترسی دارد و مانع هک وای‌فای شوم؟

1.از نرم‌افزار‌های مدیریت وای‌فای بر روی تلفن‌هوشمند و کامپیوتر شخصی‌تان استفاده کنید. این دسته از برنامه‌ها تعداد دستگاه‌هایی را که به مودم متصل هستند به نمایش می‌گذارند و شما به راحتی می‌توانید به این موضوع پی ببرید که آیا شخص دیگری از اینترنت استفاده می‌کند یا خیر.
2.نرم‌افزار‌های مدیریت مصرف داده را نصب کنید. از زمانی که بسته و یا حجم اینترنت خود را تمدید می‌کنید، توسط برنامه‌های مدیریت داده تا زمان به پایان رسیدن حجم، میزان داده مصرفی شما محاسبه می‌گردد. اگر این مقدار اندازه‌گیری شده با حجم خریداری شده یکسان نباشد، بدون شک اینترنت شما توسط شخص دیگری در حال مصرف است.
3.تا جایی که می‌توانید از رمز‌های طولانی با عبارت، عدد و علامت‌های مجاز استفاده کنید. این مورد تنها برای جلوگیری از توانایی حدس زدن رمز شما توسط دیگران بوده و مطمئن باشید هر رمزی هم که بگذارید، نرم‌افزار‌های هک وای‌فای به راحتی قادر به بازگشایی آن خواهند بود.
4.نرم‌افزارهایی که وای‌فای را هک می‌کنند، از طریق سیستم رمزگذاری WPS به شبکه دست پیدا می‌کنند. اولین کار این است که مطمئن باشید شبکه شما از این سیستم رمزگذاری استفاده نمی‌کند. برای عوض کردن این مورد به راحتی وارد تنطیمات مودم شده و از بخش رمزگذاری WPA2-PSK را انتخاب کنید. این سیستم تا به امروز امن‌تر از سایرین بوده است. البته این را هم باید گفت که امکان نفوذ به WPA2-PSK هم وجود خواهد داشت اما ضریب امنیتی بالاتر آن مقاومت بیشتری در برابر نفوذ دارد.
5.وای‌فای را محدود کنید. این عمل به این صورت انجام می‌گیرد که شما دسترسی وای‌فای را برای تعداد خاصی از دستگاه‌های مختلف تعریف می‌کنید. در این حالت شبکه مودم شما تنها در دستگاه‌هایی که شما برایش تعریف کرده‌اید نمایان خواهد شد. این روش با نام Wireless MACAddress filter شناخته می‌شود و در حال حاضر از بهترین گزینه‌های موجود برای جلوگیری از هک شدن است.

منبع:

http:‎//jamejamonline.ir/click/2552614202727142033