رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

چگونه اپل واچ گم‌شده را پیدا کنیم؟

چگونه اپل واچ گم‌شده را پیدا کنیم؟

گجت های پوشیدنی امروزه بسیار متنوع شده و وظایف مختلفی را برای کاربران انجام می‌دهند اما همین دستگاه‌های کوچک پوشیدنی ممکن است در اثر غفلت کاربر گم یا به سرقت بروند.

یکی از پرکاربردترین این گجت ها اپل واچ است که طرفداران بسیار زیادی در سراسر جهان دارد بنابراین اپل واچ هم می‌تواند گم یا به سرقت برود که سه حالت متصور است :گم‌شدن اپل واچ داخل منزل،گم‌شدن جایی دور از کاربر و درنهایت سرقت اپل واچ.

در حالت اول می‌توانید با تولید یک‌صدای خاص، این ساعت هوشمند را پیدا کنید؛ اگر حالت دوم و یا سوم اتفاق بیفتد، می‌توانید آن را در حالت گمشده قرار دهید یا اطلاعات آن را به‌طور کامل پاک‌کنید.

اگر اپل واچ را در حالت گمشده یا Lost قرار دهید، ساعت به‌طور کامل قفل‌شده و پیامی روی صفحه آن ظاهر می‌شود که در آن نوشته‌شده This Apple Watch has been lost.‎ Please call me و زیر آن، شماره تلفنی قرار داده می‌شود. وقتی دستگاه در این حالت قرار می‌گیرد، برای سایر کاربران به‌طور کامل بلااستفاده می‌شود.

ابزارهای یابنده اپل کاربردی هستند اما متأسفانه نمی‌توانند جادویی عمل کنند چراکه ساعت باید روی قابلیت Find My Phone فعال‌شده باشد و به هنگام گم‌شدن باید به اینترنت متصل باشد تا به آی کلود وصل شود.

اما درصورتی‌که اپل واچ گم‌شده و یا به سرقت رفته باشد و نتوانید آن را پیدا کنید: 

اولین کاری که باید انجام دهید این است که دستگاه را در حالت گمشده که در بالا توضیح دادیم، قرار دهید تا ساعت در اولین لحظه‌ای که به اینترنت متصل می‌شود، قفل شود.دومین کاری که باید انجام دهید این است که رمز عبور اپل آی‌دی خود را تغییر دهید تا ساعت نتواند به آی کلود شما دسترسی پیدا کند.و در نهایت گزارش سرقت را به نزدیک‌ترین کلانتری محل زندگی خود ارائه دهید.