رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

روش‌های سرقت اطلاعات هویتی کاربران در شبکه‌های مجازی

روش‌های سرقت اطلاعات هویتی کاربران در شبکه‌های مجازی

دزدیدن اطلاعات شخصی از پروفایل
برخی کاربران در صفحه عمومی خود محتوایی شامل اطلاعات شخصی‌شان مانند عکس، تاریخ تولد یا لوکیشن و محل سکونت را به اشتراک می‌گذارند و در دسترس دیگران قرار می‌دهند. که هکرها و سایر افراد سود جو به  راحتی می‌توانند از آن سواستفاده نمایند.
دزدیدن اطلاعات شخصی کاربران از طریق حملات فیشینگ
این روزها حملات فیشینگ بسیار رایج است. هکرها با فریب‌‌دادن کاربران از طریق ایمیل‌های جعلی به ظاهر عادی و مناسبی که لینک مخرب و آلوده‌ای دارد، شما را ترغیب می‌کنند اطلاعات حساب کاربری خود مثل یوزرنیم و پسورد را در صفحه‌ای وارد کنید و بعد به‌ سادگی آن را سرقت می‌کنند. دست آخر هم می‌توانند با واردشدن به حساب شما به داده‌های پروفایلتان دسترسی پیدا کنند. گاهی هم هکرها با ترغیب شما به نصب یک ابزار مخرب، که لینک دانلود آن را برایتان می‌فرستند، به اطلاعات‌تان دست پیدا می‌کنند. به عبارت دیگر کافی است آن بدافزار را روی دستگاه‌تان نصب کنید تا هکرها بتواند تمام کارهایی که انجام می‌دهید را رصد کنند.
دزدیدن اطلاعات شخصی کاربران از طریق نرم‌افزارهای شخص ثالث
گاهی در پنجره‌های پاپ‌اپ، استفاده از ابزارهای شخص ثالث از جمله نرم‌افزار یا افزونه مرورگر به کاربران پیشنهاد داده می‌شود. بسیاری از کاربران با بی‌توجهی کامل این پیام‌ها را تایید و ابزاری را نصب می‌کنند که هیچ کارایی خاصی برایشان ندارد و فقط یک نرم‌افزار مخرب است که به طور پنهانی اطلاعات کاربران را جمع‌آوری و به متجاوزان ارسال می‌کند.