رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

برای پرداخت‌های اینترنتی امن چه اقدامی بایستی انجام داد؟‌

برای پرداخت‌های اینترنتی امن چه اقدامی بایستی انجام داد؟‌

برای حفظ  امنیت  پرداخت های الکترونیک، جلوگیری از افشا شدن اطلاعات کارت های بانکی و در کل برداشت های غیر مجاز از حساب به روش فیشینگ، اقدامات زیر را انجام دهید:

۱. هنگام انجام خرید اینترنتی، پیش از وارد  کردن اطلاعات کارت، از اینکه به «درگاه پرداخت اینترنتی»معتبر هدایت شده اید، اطمینان حاصل کنید. 

۲. برنامه های همراه فراهم  کننده خدمات پرداخت را تنها از مراجع معتبر بارگیری، نصب و استفاده  کنید. 

۳. از درج اطلاعات کارت خود در کانال ها و گروه‌ها  در شبکه اجتماعی که توسط بانک یا شاپرک تأیید نشده باشند، خودداری فرمایید

۴. کارت و رمز کارت خود را تا آنجا که می شود، در اختیار دیگران قرار ندهید.

۵. خرید های اینترنتی خود را از فروشگاه  های مطمئن انجام دهید. در خرید های اینترنتی به وجود «نماد اعتماد الکترونیک» دقت کنید و از اعتبار آن اطمینان حاصل کنید.

۶. از امنیت رمز های خود اطمینان یابید. 

۷. تا آنجا که می توانید از ارائه اطلاعات کارت خود در بستر های ارتباطی پرخطر نظیر؛ تلفن ثابت، پیامک و کد های دستوری *...# خودداری  کنید.

۸. از ابزار های شخصی امن برای انجام  تراکنش‌ های بانکی استفاده کنید.

۹. در صورتی‌  که از اینترنت WiFi اماکن عمومی  مانند رستوران ها، فروشگاه ها، مراکز خرید و ... استفاده می کنید، تا آنجا که می  توانید تراکنش مالی یا خرید اینترنتی انجام ندهید

۱۰. هنگام استفاده از دستگاه خودپرداز یا پایانه فروش، از عدم وجود تغییرات / دستکاری یا نصب تجهیزات اضافی غیرمجاز در بخش‏ های مختلف آن اطمینان حاصل  کنید.

۱۱. تا آنجا که می  توانید از مراجعه به  دستگاه‏ های خودپردازی که در مکان‏ های تاریک، نقاط خارج از دید و کم رفت‌وآمد نصب شد ه اند، خودداری کنید.

852963.jpg39.4 کیلوبایت