رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش

اتوماسیون گوگل (G Suite) چیست؟

اتوماسیون گوگل (G Suite) چیست؟

در سال ۲۰۱۶، شرکت گوگل برنامه‌های کاربردی محیط کار خود را به G Suite تغییر نام داد. اگرچه هدف گوگل از این اقدام، در ظاهر ایجاد ارتباط بین برنامه‌های کاربردی مذکور و نیز تسهیل ارائه به‌روزرسانی بوده است. اما این شرکت در عمل به دنبال کسب مقام شرکت مایکروسافت در حوزه بهبود بهره‌وری محیط کار نیز بود. شرکت مایکروسافت پیش‌ازاین با مایکروسافت آفیس بخش عمده بازار را در اختیار داشت. گوگل نشان داد که نقاط ضعف این سیستم را شناسایی کرده و با برطرف کردن آن‌ها، فرصت‌های جدیدی را به مشتریان خود عرضه خواهد نمود.

اما نقاط قوت سیستم G Suite چه مواردی هستند؟

 اگرچه گفته‌شده است که G Suite درواقع نسخه گوگل شده مایکروسافت آفیس است. اما مهم‌ترین تفاوت آن‌ها در این است که تمام ابزارهای G Suite مبتنی بر فضای ابری هستند. به‌عبارت‌دیگر تمامی داده‌ها در سرورهای گوگل ذخیره‌شده و در همه‌جا در دسترس خواهند بود. ازاین‌رو نیاز به ابزارهایی برای جابجایی و یا ذخیره اطلاعات وجود نخواهد داشت.

برخلاف مایکروسافت آفیس که نیازمند خارج شدن از فایل، برای کار کردن افراد دیگر بر روی آن می‌باشد، در G Suite یک گروه از کارکنان می‌توانند به‌صورت هم‌زمان بر روی یک فایل کارکرده و تغییرات را در همان زمان ذخیره نمایند. این قابلیت مهم‌ترین مزیت رقابتی این سیستم فوق‌العاده است که آن را به‌عنوان یک ابزار همکاری سازمانی مطرح کرده است.

بالاخره اینکه محیط کاربری G Suite بسیار ساده است. اغلب کاربران با محیط کاربری گوگل آشنا هستند و نیازی به آموزش نخواهند داشت. جی سوئیت گوگل ابزاری آسان، قابل‌اعتماد و شناخته‌شده است.